sobota, 9 grudnia, 2023

Dwunastoletni Dawid walczy ze skutkami zatrzymania akcji serca. Pomóżmy!

12-letni Dawid Szreder z Krotoszyna z powodu skoliozy przeszedł kilka operacji kręgosłupa. Ale po tej ostatniej doszło do zatrzymania akcji serca. Życie Dawida udało się uratować, ale teraz potrzeba jest bardzo kosztowna rehabilitacja, by chłopiec wrócił do zdrowia.

Operacja, która trak tragicznie zakończyła się dla chłopca, była kolejną z serii mających naprawić jego kręgosłup. Dotąd chłopiec wszystkie przechodził bez większych problemów. Ale tym razem było inaczej.
“Dawid wrócił na oddział, a gdy nadchodziła noc, spokojnie usnął” – opisuje jego mama na portalu Siepomaga. – “Około godziny 9 dnia następnego serce nagle się zatrzymało. Ratownicy karetką na sygnale błyskawicznie przewieźli go na oddział intensywnej terapii w innym szpitalu. Zaczęła się walka o życie. Stan Dawida był tragiczny. W każdej chwili mógł umrzeć! Do tego doszło ostre zapalenie płuc i sepsa. Nie mogłam zebrać myśli. W głowie dudnił mi tylko dźwięk pędzącej karetki”.

Chłopca udało się uratować – lekarze powiedzieli rodzicom, że Dawid dosłownie “uciekł grabarzowi z grobu”. To była dobra wiadomość, ale były też i te złe, spowodowane niedotleniem mózgu i niewydolnością krężeniowo-oddechową.

“Dawid ma założoną rurkę tracheostomijną i jest karmiony przez PEGa” – wyliczają jego rodzice. – “Mózg został uszkodzony w obrębie kory mózgowej i ma niedowład 4-kończynowy, przez co jest potrzebna bardzo intensywna rehabilitacja, na którą niestety nas nie stać. Nasz syn musi być rehabilitowany 3 razy dziennie, żeby pojawiły się jakieś rezultaty”.

Problemem jest koszt takiej rehabilitacji – NFZ nie zapewnia jej tak często, więc rodzice muszą za nią płacić z własnych pieniędzy. Jednak koszt jest tak wysoki, że nie stać ich na to, wiec zdecydowali się założyć zbiórkę na portalu “siepomaga”, by zebrać pieniądze na leczenie Dawida.

“Mimo tych wszystkich tragicznych wydarzeń codziennie widzimy uśmiech naszego syna” – piszą. – “Dawid nie może teraz chodzić, mówić, jeść, ruszać się samodzielnie, a mimo to pozostaje pełen optymizmu. Tak bardzo pragniemy, mu pomóc. By odzyskał zdrowie sprzed operacji… Będziemy Ci wdzięczni za każde wsparcie”.

Źródło: siepomaga
Strona głównaWiadomości Jarocin / Środa Wielkopolska / Śrem / KrotoszynDwunastoletni Dawid walczy ze skutkami zatrzymania akcji serca. Pomóżmy!