Dwóch nastolatków podejrzanych o układanie kamieni na torach. Staną przed sądem rodzinnym

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Chłopcy w wieku 14 i 15 lat zostali zatrzymani przez Straż Ochrony Kolei. Są podejrzani o układanie kamieni na torach, co mogło doprowadzić do wykolejenia pociągu. Na szczęście leżące kamienie w porę zauważył maszynista pociągu relacji Poznań – Kępno.

Wszystko wydarzyło się 30 czerwca, jak informuje portal “jarocinska”. Maszynista pociągu na wysokości ul. Powstańców Wielkopolskich zauważył kamienie leżące na torowisku i dwóch młodych ludzi, którzy je układali. Zdołał zatrzymać pociąg i usunąć kamienie, a o całej sprawie, zgodnie z obowiązującą go procedurą, powiadomił Straż Ochrony Kolei.

Patrol SOK natychmiast udał się na miejsce wskazane przez maszynistę. Co prawda na miejscu nie było sprawców, ale zauważyli pozostawiony rower i plecak, a napotkani świadkowie potwierdzili wersję maszynisty i to, że rower oraz plecak należą do sprawców. Strażnicy postanowili poczekać – i już po krótkim czasie na miejscu zjawili się nastolatkowie w wieku 14 i 15 lat, by zabrać rower i plecak.

Strażnicy zatrzymali ich i wezwali policję. Jak powiedziała portalowi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, obaj chłopcy okazali się obywatelami Ukrainy i zostali przekazani swoim opiekunom prawnym. Obaj staną przed sądem rodzinnym i nieletnich, ponieważ to, co traktowali jako zabawę, czyli układanie kamieni na torach, mogło doprowadzić do wykolejenia pociągu, jest to więc poważna sprawa.

Według maszynistów takie “zabawy” są nagminne, a najwięcej takich przypadków jest latem, podczas wakacji, kiedy młodzi ludzie mają wolne i brakuje im pomysłów na zagospodarowanie czasu. Ich zdaniem trzeba o tym mówić jak najwięcej, bo najczęściej młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jakie zagrożenie stwarzają.

Podziel się: