Dwie pijane czternastolatki zatrzymane przez policję. Obie trafiły do szpitala

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Grodziscy policjanci zatrzymali dwie 14-latki. Dziewczyny były tak pijane, że nie były w stanie poddać się badaniu alkomatem, nie mówiąc o zeznaniach. Obie zostały przewiezione do szpitala. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Do incydentu doszło 9 lutego około godziny 20.00 w centrum Grodziska Wielkopolskiego, jak informuje portal „Grodzisk nasze Miasto”. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch nastoletnich dziewczynach, które prawdopodobnie znajdują się pod wpływem alkoholu.

Jak powiedziała portalowi st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, patrol, który pojechał w zgłoszone miejsce, zastał tam rzeczywiście dwie pijane dziewczyny. Jak bardzo były pijane – tego nie udało się od razu ustalić, bo kontakt z obiema był bardzo utrudniony: nie były w stanie dmuchnąć w alkomat czy złożyć zeznań. Policjantom udało się jedynie ustalić, że obie piły piwo i prawdopodobnie też wódkę.

Funkcjonariusze zbadają także, skąd nastolatki wzięły alkohol – sprzedaż napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które można zostać skazanym nawet na 2 lata więzienia, nie mówiąc o utracie koncesji na sprzedaż alkoholu.

Portal przypomina, że to nie pierwszy taki przypadek w Grodzisku Wielkopolskim – zaledwie pół roku temu, w lipcu, podczas wakacji policja także interweniowała w sprawie dwóch pijanych czternastolatek.

Podziel się:

Ostatnio dodane: