Dwanaście zarzutów dla podejrzanych. Zaczęło się od konsoli do gier

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Jeden zatrzymany podejrzany o kradzieże, włamania na konto, usiłowanie wyłudzenia kredytu oraz posiadanie narkotyków, jedna podejrzana o posiadanie narkotyków oraz jeden poszukiwany – to efekt pracy szamotulskich operacyjnych. Sprawa zaczęła się od… kradzieży konsoli do gier.

W marcu tego roku policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch konsoli do gier z jednego z szamotulskich sklepów. Wartość strat opiewała na ponad 6 tysięcy złotych.
– Pracując nad sprawą, szamotulscy operacyjni po zebraniu i przeanalizowaniu zebranych materiałów, wytypowali podejrzanego o popełnienie przestępstwa – mówi asp. Sandra Chuda, oficer prasowa szamotulskiej policji. – Był to 25-letni mieszkaniec Poznania. W ubiegłym tygodniu na terenie Poznania kryminalni odnaleźli i zatrzymali mężczyznę. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim metamfetaminę. Wraz z podejrzanym o kradzież przebywała 26-letnia kobieta oraz 24-letni mężczyzna, którzy również zostali zatrzymani. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary więzienia. Kobieta natomiast miała przy sobie marihuanę. Ale nie był to koniec jej przewinień. W trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania, policjanci znaleźli blisko 90 gramów środka psychotropowego w postaci kryształu 3-CMC. Kobieta została więc zatrzymana i usłyszała dwa zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz psychotropowych.

Sprawę kradzieży konsoli do gier szamotulscy kryminalni powiązali z podobnymi przestępstwami na terenie sąsiednich powiatów – i w efekcie 25-letni poznaniak usłyszał łącznie 10 zarzutów.
– Mężczyzna jest podejrzany o kradzież konsoli w Szamotułach, kradzież pieniędzy z portfela, dowodu osobistego, kart bankomatowych, kluczyka od autobusu w Obornikach, kradzież konsoli w Jasinie, posiadanie środków psychotropowych, usiłowanie wyłudzenia kredytu przy użyciu skradzionego dowodu osobistego, a także o kradzieże i usiłowanie kradzieży pieniędzy z włamaniem na konto bankowe przy użyciu kart bankomatowych – wylicza Sandra Chuda. – Część skradzionych przedmiotów została odzyskana.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a pracujący nad nim policjanci są zdania, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: