Dwa samochody zderzyły się w Wielkopolsce. Dwie osoby ranne

wypadek, Kobyla Góra fot. KP PSP Ostrzeszów

Kierowca BMW na drodze nad zalew w Kobylej Górze, według wstępnych ustaleń policji, stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowane audi. Dwóch pasażerów audi odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala w Ostrzeszowie oraz Ostrowie Wielkopolskim.

Do wypadku doszło 13 maja po godzinie 23.00. Jak powiedziała portalowi „wlkp24 INFO” st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa ostrzeszowskiej policji, według wstępnych ustaleń policji 29-letni obywatel Gruzji kierujący samochodem BMW na drodze prowadzącej nad zalew stracił nad nim panowanie i uderzył w zaparkowane przy drodze audi, po czym wysiadł z samochodu i chciał się oddalić, ale zatrzymali go świadkowie zdarzenia.

Według funkcjonariuszy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ale nie zgodził się na badanie alkomatem, więc pobrano mu krew do badania. Nie miał przy sobie prawa jazdy, ale jak sprawdzili policjanci, 22 kwietnia tego roku już został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Dwaj młodzi mężczyźni siedzący w audi zostali wydostani z samochodu przez strażaków.
– Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które znajdowały się w pojeździe. Następnie wykonano dostęp do jednej z osób poszkodowanych przy pomocy nożyc hydraulicznych oraz ewakuowano ją w bezpieczne miejsce, przekazując zespołowi ratownictwa medycznego – wyjaśnia st. str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie. – Strażacy oświetlili teren działań do czasu czynności prowadzonych przez policję. W miejscu zdarzenia działały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz jednej zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylej Górze.

Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Ostrzeszowie i Ostrowie Wielkopolskim.

Podziel się:

Ostatnio dodane: