Dwa pożary w wielkopolskich lasach. “Ewidentne podpalenie”

pożar lasu fot. Nadleśnictwo Grodzisk FB

Do dwóch groźnych pożarów doszło dziś w lasach Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski. Oba zauważono w odległości kilometra od siebie – to jeden z powodów, dla których władze nadleśnictwa są zdania, że było to podpalenie. Leśnicy apelują o ostrożność i zgłaszanie każdego zauważonego pożaru.

Jak poinformowało Nadleśnictwo Grodzisk Wielkopolski na swoim profilu na Facebooku, pożary zauważono w odległości około kilometra od siebie, na szczęście dzięki szybkiej interwencji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębsku Starym pożary udało się ugasić w zarodku.

“Było to ewidentne podpalenie” – informuje nadleśnictwo. – “W czasie takiej suszy, aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby ogień bardziej się rozprzestrzenił. Jeżeli podczas spaceru zobaczycie pożar, dzwońcie na numer alarmowy 998 lub 112”.

To nie pierwsze podejrzenie podpalenia lasu w regionie – w ubiegłym tygodniu Nadleśnictwo Krucz z północy Wielkopolski ogłosiło nagrodę za wskazanie podpalacza lasów na swoim terytorium. A przypomnijmy, że zagrożenie jest bardzo poważne, bo w lasach jest wyjątkowo sucho. Na terenie całego województwa obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Podziel się: