Duże zmiany w centrum Poznania. Tramwaje pojadą inaczej!

Gwarna i Fredry, remont fot. K. Adamska

Ze względu na konieczność wykonania prac przy sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Gwarnej oraz przy Okrąglaku, w dniach 12-15 sierpnia tramwaje kursujące przez ulice Św. Marcin, Fredry i Mielżyńskiego zmienią swoje trasy.

Ponieważ ze względów bezpieczeństwa nie można wykonywać takich prac przy działającej sieci, dlatego w trakcie robót nie mogą tam jeździć tramwaje, jak wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Na wykonanie prac został wybrany długi weekend, bo w tym czasie będzie to najmniej uciążliwe dla pasażerów.

Jak będą kursować tramwaje w tym czasie?
“Po wyłączeniu napięcia tramwaj linii nr 16 z os. Sobieskiego skręci z ul. Św. Marcin w Towarową, nie będzie więc dojeżdżał do Al. Marcinkowskiego” – informuje PIM. – “Natomiast do pl. Cyryla Ratajskiego oraz do pl. Wielkopolskiego dojechać będzie można wahadłową linią nr 98 z ronda Śródka. Więcej na temat zmian dotyczących komunikacji miejskiej na stronie ZTM. Podczas prac na ul. Gwarnej ciągi dla pieszych zostaną zachowane, ich przebieg może się jednak zmieniać w zależności od postępu robót”.

Między rondem Śródka a pl. Cyryla Ratajskiego również zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – taka, jak podczas wcześniejszego funkcjonowania linii nr 98. Kierowcy muszą więc uważać na dwukierunkowy ruch tramwajów, zostanie wytyczone przejście dla pieszych przy przystanku Katedra. Powstanie też tymczasowy przystanek końcowo-początkowy przy torze północnym przed placem Ratajskiego i tymczasowe przystanki autobusowe przy ul. Solnej, w rejonie placu Wielkopolskiego.

Podziel się: