Duże zamieszanie z powodu kampanii społecznej dotyczącej alholizmu

Jesteś słaba. Zabiorę ci wszystko – dzieci, przyjaciół, pracę. Będzie już tylko gorzej… – między innymi taki hasłami skierowanymi do kobiet promowana jest nowa akcja społeczna zorganizowana na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego dotycząca alkoholizmu.

Przesłaniem kampanii jest uświadomienie kobiet o tym, że problem alkoholizmu, wbrew powszechnej opinii dotyka również je. Inicjatywa również ma za zadanie wyjaśnić, że to właśnie często kobiety są bardziej podatne na działanie alkoholu.

Sama kampania jest dość… kontrowersyjna (więcej informacji o niej można zobaczyć tutaj). Ostre hasła miały przyciągnąć uwagę. To się zdecydowanie udało… Do całej akcji już odniosła się partia Razem. Jakub Skurzyński z tej partii, który jak sam siebie określa jest osobą profeministyczną twierdzi, że używanie tego rodzaju haseł ma na celu wzięcie sobie za cel kobiety oraz utrwalanie klisz w imię „obalania stereotypów”.

Dalej Skurzyński jeszcze ostrzej odnosi się do kampanii: – Ten przekaz nie tylko promuje przemoc psychiczną wobec kobiet i umacnia upadlające kalki językowe i zwroty, nie tylko poniża je i konserwuje seksistowskie stereotypy, ale przede wszystkim jest szkodliwy jeżeli chodzi o zwalczanie samej choroby.

Na oświadczeniu się nie skończy. Partia Razem już zapowiedziała na jutro konferencje prasową pod Urzędem Marszałkowskim, na którym szerzej skomentują całą sprawę.

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze