Wybory 2020 głosowanie lokal wyborczy fot. Sławek Wąchała

Duda kontra Trzaskowski: różnica niespełna jednego procenta

W najnowszym sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej” sytuacja przedstawia się bardzo ciekawie. Obu kandydatów dzieli mniej niż jeden procent.

46,8 proc. badanych chce zagłosować na Andrzeja Dudę. Natomiast 45,9 proc. zamierza oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego. To zaledwie o 0,9 procenta mniej, więc wszystko jeszcze może się zdarzyć, zwłaszcza że 7,4 procent badanych nie podjęło jeszcze decyzji, na kogo zagłosuje.

United Surveys – tak jak pracownia Estymator, o czym pisaliśmy – postanowił zbadać, jak zagłosują wyborcy z pierwszej tury. Zgodnie z otrzymanymi wynikami 70 proc. wyborców Szymona Hołowni chce oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego, a 4 proc. na Andrzeja Dudę. 70 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka również zamierza oddać głos na Rafała Trzaskowskiego, natomiast 30 proc. na obecnego prezydenta.

60 proc. wyborców Biedronia chce zagłosować na prezydenta Warszawy i taką samą decyzję podjęło 50 procent wyborców Kosiniaka-Kamysza. Na Andrzeja Dudę chce zagłosować po 40 proc. zwolenników obu kandydatów.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze