Kampania wyborcza Duda Trzaskowski fot. Sławek Wąchała

Najnowszy sondaż prezydencki: Duda czy Trzaskowski?

W sondażu Estymatora przeprowadzonym dla tygodnika “Do Rzeczy” 2 i 3 lipca, różnica między kandydatami jest minimalna. Na Andrzeja Dudę chce głosować 50,9 proc. ankietowanych. Na Rafała Trzaskowskiego – 49,1 proc.

Ale to dopiero początek interesujących informacji. Estymator zbadał też, na kogo będą głosować ci, którzy w pierwszej turze oddali głos na innych kandydatów. I okazało się, że 57 proc. wyborców Krzysztofa Bosaka chce zagłosować na Andrzeja Dudę. 82 proc. wyborców Szymona Hołowni, 81 proc. Roberta Biedronia i 75 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza wybierze Rafała Trzaskowskiego. Przewidywana frekwencja wynosi 65 proc.

Warto dodać, że w porównaniu z poprzednim badaniem Estymatora z 24 i 25 czerwca wzrosło poparcie dla Andrzeja Dudy o 0,3 proc., a spadło dla Rafała Trzaskowskiego – o 0,3 proc. Pracownia Estymator przeprowadziła sondaż na grupie 1016 dorosłych Polaków metodą CATI.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
mgr inż. S.O.
mgr inż. S.O.

Należy mieć nadzieję, że każdy, nawet tylko średnio inteligentny obywatel tego kraju wie, że Prezydent A. Duda musi wygrać wybory, bowiem sprawdził się w działaniu, nie miał błędnych decyzji i będzie kontynuował konsekwentnie swój jasno określony program !
Wszystkim też wiadomo, że z powodzeniem prowadzi wydajną i skuteczną politykę zagraniczną !
Poprzednicy nie mieli takich osiągnięć, a kontrkandydat w wyborach, nie ma na takie wyniki szans !
A więc, jeszcze raz : Rozsądek podpowiada, że lepiej głosować na sprawdzonego kandydata, który z powodzeniem wypełnił swoją misję w pierwszej kadencji, a ktoś nowy, nie mający doświadczenia, jest po prostu niekorzystny dla Kraju !
Nie wolno ryzykować, bo czasy są trudne (pandemia i spowodowany nią poważny kryzys gospodarki UE i Światowej) !
Andrzej Duda w pierwszej turze ma około 43,5 proc. głosów i wygrywa z Rafałem Trzaskowskim (około 30,5 proc. głosów) !

Jurek
Jurek

Sondaże to tylko liczby, zwycięsca jest tylko jeden.