Marek Jędraszewski fot. Zorro2212

Duchowni popierają abp. Marka Jędraszewskiego. “Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków”

Piętnastu biskupów oraz arcybiskupów zdecydowało się na podpisanie listu otwartego wspierającego abp. Marka Jędraszewskiego.

Arcybiskup Jędraszewski jest konsekwentnie krytykowany przez środowiska lewicowe oraz liberalne. Wszystko z powodu wypowiedzi duchownego, który w tym roku mówił m.in. o “tęczowej zarazie” w odniesieniu do środowisk LGBT oraz krytykował ekologizm. Jego wypowiedzi budzą tak silne emocje, że podczas wyborów “Mr Gay”, jeden z drag queen (mężczyzna przebrany za kobietę) dusił kukłę z wizerunkiem duchownego.

Naga lalka przedstawiająca arcybiskupa Jędraszewskiego. Duszenie i imitacja podcinania gardła!

Mimo kontrowersji wielu duchownych oraz prawicowych publicystów chwali arcybiskupa za szczerość w poglądach. Ci pierwsi postanowili nawet napisać list otwarty wyrażający poparcie dla Marka Jędraszewskiego. – “Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej” – przekonują duchowni w liście.

Pełna treść listu otwartego do abp. Marka Jędraszewskiego

“W Rzeszowie, w dn. 28 XII 2019 r.

Drogi Arcybiskupie Marku,

Metropolito Krakowski

Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej.

Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga.

Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie.”

Pod listem podpisali się: abp Adam Szal; bp Jan Wątroba; abp Mieczysław Mokrzycki; abp Wacław Depo; abp Józef Michalik; bp Marian Rojek; bp Stanisław Jamrozek; bp Kazimierz Górny; abp Stanisław Nowak; bp Krzysztof Nitkiewicz; bp Andrzej Jeż; bp Jan Śrutwa; bp Mariusz Leszczyński; bp Andrzej Przybylski; bp Edward Białogłowski.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze