Duchowni popierają abp. Marka Jędraszewskiego. „Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków”

Marek Jędraszewski fot. Zorro2212
Piętnastu biskupów oraz arcybiskupów zdecydowało się na podpisanie listu otwartego wspierającego abp. Marka Jędraszewskiego.

Arcybiskup Jędraszewski jest konsekwentnie krytykowany przez środowiska lewicowe oraz liberalne. Wszystko z powodu wypowiedzi duchownego, który w tym roku mówił m.in. o „tęczowej zarazie” w odniesieniu do środowisk LGBT oraz krytykował ekologizm. Jego wypowiedzi budzą tak silne emocje, że podczas wyborów „Mr Gay”, jeden z drag queen (mężczyzna przebrany za kobietę) dusił kukłę z wizerunkiem duchownego.

Naga lalka przedstawiająca arcybiskupa Jędraszewskiego. Duszenie i imitacja podcinania gardła!

Mimo kontrowersji wielu duchownych oraz prawicowych publicystów chwali arcybiskupa za szczerość w poglądach. Ci pierwsi postanowili nawet napisać list otwarty wyrażający poparcie dla Marka Jędraszewskiego. – „Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej” – przekonują duchowni w liście.

Pełna treść listu otwartego do abp. Marka Jędraszewskiego

„W Rzeszowie, w dn. 28 XII 2019 r.

Drogi Arcybiskupie Marku,

Metropolito Krakowski

Jako biskupi zgromadzeni na spotkaniu świątecznym solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków jakie musi znosić Obrońca Prawdy ewangelicznej.

Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga.

Zapewniamy o braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie.”

Pod listem podpisali się: abp Adam Szal; bp Jan Wątroba; abp Mieczysław Mokrzycki; abp Wacław Depo; abp Józef Michalik; bp Marian Rojek; bp Stanisław Jamrozek; bp Kazimierz Górny; abp Stanisław Nowak; bp Krzysztof Nitkiewicz; bp Andrzej Jeż; bp Jan Śrutwa; bp Mariusz Leszczyński; bp Andrzej Przybylski; bp Edward Białogłowski.

Podziel się: