Marek Jędraszewski fot. Silar

Arcybiskup Jędraszewski: “nie czerwona, ale tęczowa zaraza”

Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił kazanie w Bazylice Mariackiej. I to podczas niego padły słowa o tęczowej, neomarksistowskiej zarazie, która zastąpiła czerwoną.

Obecni na mszy oczekiwali, że arcybiskup odniesie się do historii i przypomni bohaterstwo powstańców, ich patriotyzm i gorącą wiarę. Tymczasem kwestia Powstania Warszawskiego okazała się w kazaniu najmniej istotna. Marek Jędraszewski skupił się na współczesnych zagrożeniach dla wiary i moralności chrześcijańskiej.

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły – przestrzegał arcybiskup. – Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.

Arcybiskup stwierdził też, że wyznawcy tęczowej zarazy reprezentują tolerancję, która jednocześnie jest największą nietolerancją, ponieważ głosi przemoc i poniżanie oraz szyderstwo z najświętszych znaków Matki Bożej.

W uroczystej mszy w Bazylice Mariackiej uczestniczyli m.in. weterani, politycy i zwykli mieszkańcy Krakowa. Wielu było zbulwersowanych słowami arcybiskupa – odczytali je jako wykorzystywanie tak ważnej dla Polski rocznicy do doraźnych celów politycznych. Nie brakło opinii, że jest to atak na osoby LGBT, który może doprowadzić do kolejnych aktów przemocy, podobnie jak w Białymstoku.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze