Drugi stopień ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Może powiać 100 km na godzinę!

deszcz fot. L. Łada

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski. Rano ostrzegał przez ulewnymi deszczami – teraz doszedł jeszcze wiatr, który może wiać nawet 100 km na godzinę!

Przypomnijmy, że intensywne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, nawet do 40 mm, mogą występować do 4 listopada, do godziny 2.00, w powiatach gnieźnieńskim, słupeckim, konińskim, kolskim, tureckim, pleszewskim, kaliskim, ostrowskim, ostrzeszowskim i kępińskim.

Natomiast od 3 listopada, od godziny 21.00, do 4 listopada, do godziny 2.00 na terenie części Wielkopolski będzie mocno wiało. Obecnie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.
“Prognozuje się przejściowo wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h, lokalnie 100 km/h, z kierunków południowych i zachodnich” – informuje IMiGW. – “Ze względu na dynamiczną sytuację atmosferyczną ostrzeżenie może ulec zmianie”.

Obszary ulewnego deszczu i silnego wiatru częściowo się pokrywają – silny wiatr m wystąpić w powiatach gnieźnieńskim, wrzesińskim, słupeckim, średzkim, śremskim, jarocińskim, krotoszyńskim, gostyńskim, rawickim. konińskim, kolskim, tureckim, pleszewskim, kaliskim, ostrowskim, ostrzeszowskim i kępińskim.

Źródło: IMGW

Podziel się: