Drogie OC w Poznaniu. Jak obniżyć cenę polisy?

Poznań należy do najdroższych w Polsce miast pod względem stawek za obowiązkowe OC. Nic więc dziwnego, że kierowcy ze stolicy Wielkopolski poszukują sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia. Jeśli do nich należysz, przychodzimy Ci z pomocą i przedstawiamy 5 niezawodnych metod na tańsze OC dla Twojego auta!

Zbierz i utrzymuj zniżki

Jednym z najważniejszych czynników kształtujących cenę OC są posiadane przez Ciebie zniżki. Można je zdobyć poprzez sukcesywne budowanie bezszkodowej historii ubezpieczeniowej. Przeważnie jest tak, że za każdy rok posiadania polisy kierowca otrzymuje 10% zniżek, podczas gdy ich maksymalna wysokość wynosi 60%. Nietrudno więc policzyć, że potrzebnych jest kilka lat bezszkodowej jazdy, żeby móc liczyć na tanie OC. Każda szkoda wydłuża natomiast ten czas, ponieważ oznacza odebranie części zniżek.

Wybierz najtańszą ofertę

Czy wiesz, że ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej działa w identyczny sposób dla każdego kierowcy? Nie ma znaczenia, ile Cię kosztowało ani w jakim towarzystwie zostało wykupione, ponieważ zawsze otrzymujesz ten sam produkt. Wniosek jest zatem prosty: przy wyborze OC kluczowa jest cena. Rzeczywiście, to prawda – wszelkie inne czynniki mają marginalne znaczenie i w praktyce są pomijalne. Dlatego jeśli chcesz przepłacać, znajdź i wykup najtańszą ofertę. Pojawia się jednak pytanie, jak i gdzie szukać, aby nie spóźnić się z terminem? Jeśli natomiast już on upłynął i Twoja polisa wygasła, a Tobie jeszcze nie udało się kupić nowej, dowiedz się, co zrobić w tej sytuacji z linkowanego artykułu: https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/oplata-oc-po-terminie/.

Aby móc zweryfikować, w którym towarzystwie wykupisz najtańsze OC, konieczne jest porównanie aktualnie dostępnych ofert. Problem w tym, że składkę zawsze oblicza się indywidualnie, więc nie wiadomo, jaka jest jej wysokość w poszczególnych firmach. Na szczęście da się ją sprawdzić w wielu towarzystwach za pomocą jednego wyliczenia – to możliwe u brokerów ubezpieczeniowych z Poznania oraz przez Internet, przy wykorzystaniu porównywarek online takich jak np. https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/. Oba sposoby pozwalają na szybkie i wiarygodne znalezienie najtańszego OC.

Kup auto, dla którego OC jest tanie

Cena OC w dużym stopniu zależy także od parametrów pojazdu, dla którego poszukujesz polisy. To oczywiste, że nie zmienisz obecnego samochodu na inny tylko po to, żeby mieć tańsze OC, jednak przed zakupem warto mieć świadomość, że niektóre modele są droższe w ubezpieczeniu niż inne. Potwierdzają to zresztą dane dostępie na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/miasta/poznan/, na której możesz sprawdzić, ile zapłacisz za polisę dla różnych aut. Co do zasady, najdroższe OC czeka na właścicieli sportowych i luksusowych aut z silnikiem o dużej pojemności, podczas gdy najmniej za obowiązkową polisę płacą posiadacze samochodów z jednostką napędową o małym litrażu.

Unikaj płacenia w ratach

Cena obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zależy także od sposobu uregulowania płatności. Decydując się na rozłożenie składki na raty, możesz się spodziewać, że ich suma będzie wyższa niż pojedyncza kwota do zapłacenia od razu po zakupie. Dlatego jeśli chcesz oszczędzić, zrezygnuj z z rat.

Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy

Ta porada jest skierowana do młodych kierowców z Poznania, którym towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bardzo wysokie składki. Aby obniżyć cenę OC nawet o 50%, warto zarejestrować pojazd w ramach współwłasności z innym kierowcą, który dysponuje wysokimi zniżkami ubezpieczeniowymi.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: