Droga rowerowa z Gniezna do Wrześni? Już za kilka lat

rower, zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Dla jednego odcinka przyszłej trasy trwają prace projektowe, drugi już został ujęty w planach GDDKiA. Jak tak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za kilka lat z Gniezna do Wrześni będzie można pojechać rowerem.

Jak informuje portal „gniezno24”, trwają prace projektowe przebudowy drogi krajowej nr 15 od Gniezna do granicy powiatu w Czeluścinie. I to właśnie przy okazji tej przebudowy ma powstać droga rowerowa lub nawet ciąg pieszo-rowerowy. Realizacja tej inwestycji została zapowiedziana na lata 2024-2025.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujęła w swoich planach budowę drugiego odcinka drogi: od Czeluścina do ronda w Sokołowie. To 5 km bezpiecznej drogi rowerowej i w dodatku od ronda w Sokołowie do Wrześni można bezpiecznie dojechać ciągiem pieszo-rowerowym – to zaledwie dwa kilometry. Kiedy ten odcinek miałby powstać – nie wiadomo, bo ten projekt nie ma jeszcze terminu realizacji.

Problemem może być znalezienie pieniędzy na realizację obu planów – ale jeśli się to uda, to mieszkańcy Gniezna, Wrześni i wszystkich miejscowości leżących na trasie między tymi miastami zyskają wygodną drogę rowerową.

Podziel się:

Ostatnio dodane: