Dominikanin Paweł M., oskarżony o przemoc i gwałty, został aresztowany

kościół ojców dominikanów
Sąd Okręgowy w Katowicach zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla dominikanina Pawła M. Wcześniej Sąd Rejonowy Katowice-Wschód odrzucił wniosek o areszt dla podejrzanego.

Jak informuje Onet.pl, prokurator ostatecznie postawił Pawłowi M. siedem zarzutów: między innymi gwałt, stosowanie przemocy oraz poddanie się innej czynności seksualnej w okresie od 2011 do 2018 r.

Jednak sąd rejonowy nie uznał, by takie oskarżenie było wystarczającym powodem dla osadzenia Pawła M. w areszcie. Prokuratura Regionalna w Katowicach złożyła zażalenie na tę decyzję i 31 marca Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił je. Paweł M. spędzi trzy miesiące w areszcie.

Przypomnijmy, że to w sprawie Pawła M. dominikanie wydali oświadczenie. Z jego też powodu odbył się protest przed poznańską siedzibą zakonu. Ojciec Paweł M., mimo że oskarżony jest o przestępstwa dokonane w czasie jego pobytu we Wrocławiu, działał także w Poznaniu jako szef duszpasterstwa akademickiego. Wielokrotnie przyjeżdżał do stolicy Wielkopolski po przenosinach do Wrocławia.