kościół dominikanów fot. Dominikanie Poznań

Poznań: Dominikanie szukają ofiar gwałciciela, ojca Pawła M.

Gwałty i liczne przestępstwa seksualne – takie zarzuty usłyszał ojciec Paweł M., dominikanin. Większość z przestępstw, o które jest podejrzewany, miała miejsce we Wrocławiu, ale wcześniej pełnił posługę w Poznaniu.

Ofiary zakonnika mówią o brutalnych gwałtach kobiet z parafii, do których dochodziło w zakamarkach wrocławskiego kościoła i pomieszczeniach parafii, a nawet na bocznych ołtarzach kościoła. Dlatego dominikanie apelują do ofiar, by się zgłaszały osobiście, telefonicznie lub mailowo. “Jesteśmy jako Zakon zdeterminowani, by wyjaśnić sprawę do końca i umożliwić jej osądzenie zarówno na gruncie prawa państwowego, jak i kościelnego. Chcemy zrobić to w sposób jak najbardziej jawny i możliwie szybki” – deklarują dominikanie.

“Drodzy Bracia i Siostry, Przyjaciele naszego klasztoru

Wstrząśnięci informacjami o skandalicznych zachowaniach naszego współbrata Pawła M. jakie w ostatnim czasie docierają do nas za pośrednictwem mediów oraz ze względu na to, że w latach 1989/96 Paweł M. był duszpasterzem w naszym poznańskim klasztorze, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy osoby, które w jakikolwiek sposób zostały przez niego skrzywdzone.
Jak się dziś boleśnie przekonujemy nie mamy pełniej wiedzy na temat pseudoduszpasterskiej działalności naszego współbrata.
Jako poznańscy dominikanie chcemy poznać prawdę, skonfrontować się z każdym złem i podjąć kroki przewidziane prawem kanonicznym i karnym.
Z troską myślimy o wszystkich pokrzywdzonych. Deklarujemy gotowość ich wysłuchania i stosowną pomoc, tak by zadośćuczynić popełnionemu złu.
Powierzając się miłosierdziu Bożemu i waszemu w duchu pokuty sprawować będziemy Drogę Krzyżową w Wielki Piątek o godz. 15.00.

Bracia Dominikanie Poznań”.

Dominikanie informują też, że do czasu zakończenia sprawy ojciec Paweł M. znajduje się w izolacji w jednym z klasztorów, z zakazem jego opuszczenia, sprawowania czynności kapłańskich i kontaktowania się z kimkolwiek z zewnątrz.

1.7 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze