Dodatkowa linia autobusowa do szpitali w Poznaniu

przystanek na Wrzoska fot. ZTM Poznań

Od 13 lutego pasażerowie chcący dojechać do szpitali przy ul. Wrzoska lub Dojazd będą mieli do dyspozycji jeszcze jedna linię autobusową. Autobusy nr 170 zmienią trasę, by ułatwić pasażerom dotarcie do szpitali w tym rejonie.

– W trosce o wygodę małych pacjentów Wielkopolskiego Centrum Pediatrii mieszczącego się przy ulicy Wrzoska 1 od 13 lutego zmieniony zostanie przebieg linii nr 170 – informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM Poznań. – Autobusy będą wjeżdżać na pętlę Wrzoska Szpitale, na czym także skorzystają pacjenci szpitala MSWiA. W efekcie pasażerowie, chcący dojechać do szpitala dziecięcego lub placówki MSWiA będą mogli korzystać z dwóch linii autobusowych – nr 170 i 183.

Jak wyjaśnia rzecznik, o wzmocnienie komunikacji publicznej w tym rejonie poprosiło Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka, które z kolei otrzymywało sygnały od rodziców swoich małych pacjentów o tym, że przydałby się tu drugi autobus i częstsze połączenia.
– Zawsze wnikliwie analizujemy tego typu prośby czy sugestie – zapewnia Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Jesteśmy przekonani, że zmiana trasy linii numer 170 poprawi dojazd do szpitala dziecięcego, jak i innych placówek służby zdrowia w rejonie ulicy Wrzoska.

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował korektę trasy linii numer 170, a wniosek pozytywnie zaopiniowały rady osiedli. W efekcie autobusy linii nr 170 będą obsługiwały także przystanek Wrzoska Szpitale, co ułatwi dotarcie do placówki także pacjentom i odwiedzającym pobliski szpital MSWiA.

Podziel się:

Ostatnio dodane: