Do pracy, szkoły czy w podróży – jaki pojemnik na lunch z możliwością podgrzewania w mikrofali wybrać?

Ciepły, domowy posiłek w pracy to coś, o czym marzy praktycznie każdy. Teraz taka możliwość jest na wyciągnięcie ręki. Jak to możliwe?

Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pojemnik na lunch, z którego można bezpiecznie korzystać w mikrofali. Obecnie producenci akcesoriów kuchennych mają w swojej ofercie wiele tego typu produktów. Sprawdź, który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Czy korzystanie z mikrofalówki do podgrzewania jedzenia to dobry pomysł?

Jedną z kwestii związanych z korzystaniem z kuchenek mikrofalowych jest to, czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia. W ciągu ostatnich lat narosło na ten temat wiele mitów i błędnych przekonań. Trzeba jednak wiedzieć, że jeżeli z kuchenki korzysta się rozważnie, jedzenie w niej przygotowane będzie bezpieczne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie opakowania, które mogą być stosowane w takich kuchenkach. Poza tym, trzeba wiedzieć też, jakie produkty mogą być bezpiecznie przygotowane, a jakie nie. Przykładowo nie zaleca się podgrzewania w mikrofalówce mleka podawanego niemowlętom. Nie powinno się też podgrzewać surowych jajek. Więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z kuchenki mikrofalowej znajdziesz w artykule: Czy podgrzewanie jedzenia w mikrofali jest zdrowe?

Czym kierować się przy wyborze pojemnika na lunch z możliwością wykorzystania go w mikrofalówce?

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wybrać pojemniki do mikrofali – maleomi.pl to strona, na której z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jednak zanim złożysz zamówienie, zastanów się, co Ci tak naprawdę będzie potrzebne. Jeżeli do pracy zabierasz jedynie zupy, wybierz głęboki pojemnik ze szczelnym zamknięciem, z którego nie wyleje się żaden płyn. Dobry będzie tutaj pojemnik zamykany hermetycznie. Dodatkowo mogą do niego być dołączone sztućce. W przypadku, gdy zabierasz ze sobą raczej drugie dania, wybierz płaski pojemnik z przegródkami, które nie dopuszczą do zmieszania się potraw w czasie ich przenoszenia do pracy. Ciekawym rozwiązaniem będą tutaj też pojemniki składane. Dzięki możliwości złożenia po opróżnieniu, będą zajmowały znacznie mniej miejsca w Twojej torebce czy plecaku.

Pamiętaj zawsze, aby zwrócić uwagę na to, by wszystkie elementy wybranego przez Ciebie pojemnika mogły być bezpiecznie użytkowane w kuchence mikrofalowej.

Pojemniki na lunch do mikrofali – nie tylko podgrzewanie

Jeżeli w pracy masz stały dostęp do kuchenki mikrofalowej i chcesz się cieszyć przyjemnością spożywania naprawdę świeżych i pysznych dań, możesz zamiast podgrzewania, postawić na gotowanie. Oczywiście nie wszystkie dania da się ugotować w kuchence z różnych przyczyn. Jednak w pracy możesz pozwolić sobie na ugotowanie makaronu do sałatki czy ryżu, który zjesz razem z kurczakiem czy musem owocowym wcześniej przygotowanym w domu. W takiej sytuacji zastanów się nad wyborem specjalnych pojemników do gotowania ryżu czy innych rodzajów potraw.

Pamiętaj, żeby w pracy nie przygotowywać jedzenia o intensywnym aromacie, aby nie przeszkadzał on innym osobom pracującym razem z Tobą. Unikaj też dań, które mogą zabrudzić mocno wnętrze kuchenki i są trudne do usunięcia z jej powierzchni.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: