Halloween

Długi weekend w Poznaniu. Co robić w weekend w Poznaniu? 31 października – 3 listopada 2019

Ogromna ilość imprez z okazji Halloween, ale też koncerty i seanse kinowe. Sprawdź co można robić w Poznaniu od 31 października do 3 listopada.
Czwartek 31 października 2019
Halloween Pod Filarem | Czarnobyl
31 października @ 18:00 – 1 listopada @ 08:00

Katastrofa na którą wszyscy czekacie. Nieuniknione nadchodzi! Wszyscy chcący schronić się przed tragicznymi skutkami promieniowania proszeni są o stawienie się Pod Filarem. Jedynej i ostatniej nadziei miasta. Zapewniamy, że nie stanie Wam się krzywda. Specjalnie przygotowana strefa dekontaminacji pozwoli Wam wejść do bezpiecznej krypty, która stanie się Waszym nowym domem na całą noc.

Personel krypty dołoży wszelkich starań by pobyt przebiegł bez żadnych zakłóceń. Uśmierzymy ból oraz zapewnimy niepowtarzalną atmosferę.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Red Scalp & Tortuga | Grają Nowe Albumy Pod Minogą 31.10.
31 października @ 19:00 – 23:30

Red Scalp i Tortuga grają przedpremierowo nowe albumy w całości! Jedyny taki koncert!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rockowy Halloween 2019
31 października @ 19:30 – 22:00

Zapraszamy na Rockowy Halloween, w klubie BaRock zagrają dla was:

Bolec Orchestra:
Zobaczycie i posłuchacie na scenie zespół Bolec Orchestra, który zagra covery zespołów: Dżem, Perfect czy Depeche Mode.

AMELINIUM:
Będzie to doskonała okazja do posłuchania kilku zupełnie nowych autorskich utworów o mocniejszym gitarowym brzmieniu, przeplatanych kawałkami, które dobrze znacie z
polskiej i zagranicznej sceny rocka. Zagramy utwory takich zespołów jak: The Cranberries, Hey, Nirvana, The Pretty Reckless, The White Stripes i innych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Maraton Halloween w Kinie Pałacowym
31 października @ 21:00 – 1 listopada @ 02:00

Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się Midsommar. W biały dzień Ariego Astera.

Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.

Reżyserka Emma Tammi doskonale rozumie, że dobry horror opowiada nie tylko o demonach, ale przede wszystkim o demonach ludzkiego umysłu. Jej dreszczowiec doskonale łączy realne z wyobrażonym, a westernowa sceneria, skąpana na przemian w palącym słońcu i mroku nocy, okazuje się idealnym miejscem dla horroru.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Halloween Shorts
31 października @ 21:00 – 22:30

Długo wyczekiwany zestaw filmów krótkometrażowych, które wprowadzą nas w klimat wieczoru halloweenowego: spodziewajcie się zjawisk nadprzyrodzonych, potworów i niepowtarzalnej atmosfery grozy. Wybierzcie się z nami do nawiedzonego szwajcarskiego kurortu, domu niespokojnej starości we Włoszech i do świata niepokojącej wyobraźni Laurie Lipton. Gęsia skórka i okazjonalne podskoki ze strachu gwarantowane!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Halloween | Upiór w Próżności – Rubin Robi Raban
31 października @ 22:00 – 1 listopada @ 05:00

Krwista czerwień, upiorne cocktaile, szaleni klauni, parkiet pełen grozy i zabójcze kreacje. Trupie czaszki, ciemne zakątki i demoniczne uśmiechy. Zapraszamy na najstraszniejszą noc w roku. Szykujcie maski, płaszcze i przebrania. Bądźcie kimkolwiek chcecie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DJ Rush | Tama Halloween
31 października @ 23:00 – 1 listopada @ 06:00

DJ Rush to postać legendarna na scenie techno i house, która od lat stanowi wyznacznik pewnego standardu. Jego styl określa się jako połączenie trzech elementów: twardej stopy, szalejącej perkusji i wokali. Tworzy to zaskakującą, zdecydowanie taneczną całość, która idealnie sprawdza się na klubowych parkietach. Charakterystyczna estetyka została bardzo szybko wyłapana przez fanów gatunku, którzy nazwali ją mianem chicago techno.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Piątek 1 listopada 2019

Ze względu na święto nic się nie odbywa tego dnia.

Sobota 2 listopada 2019
Michał Anioł. Miłość i śmierć | w Rialto
2 listopada @ 15:00 – 17:00

Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszechczasów. Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz totalny, który z równą maestrią przejawiał się w dziedzinie malarstwa (rysunki i freski), rzeźby i architektury. Jego arcydzieła należą do najważniejszych obiektów światowego dziedzictwa: powszechnie uwielbiany posąg Dawida we Florencji, freski na sklepieniu i ścianie ołtarzowej w Kaplica Sykstyńskiej w Rzymie, oraz tzw. „Madonna Manchester”, czyli „Maria z Nazaretu”, znajdująca się obecnie w National Gallery. Film Phila Grabsky’ego trafi z pewnością do serc tych, na których wyobraźnię działa gigantyczna twórczość Michała Anioła i jego namiętna natura oraz burzliwe dzieje życia i twórczości.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Żabson premierowo + Guzior / 2.11 / Tama, Poznań
2 listopada @ 19:00 – 22:30

Jeden z najbardziej barwnych raperów młodego pokolenia, ten, który nie boi się nigdy mówić co tak naprawdę myśli, powróci do Poznania z nowym albumem! ŻABSON już 2.11 zagra premierowy koncert, promujący jego nadchodzącą płytę, a w poznańskiej Tamie towarzyszyć mu będzie GUZIOR, którego ostatnie wizyty w Poznaniu były zawsze gwarantem pełnego klubu. Gotowi na tę noc?!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore
2 listopada @ 20:00 – 23:00

Koncert poświęcony jednemu z najbardziej cenionych i wszechstronnych gitarzystów wszech czasów – Gary’emu Moorowi.

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Szkolna Dyskoteka | GhostBusters
2 listopada @ 22:00 – 3 listopada @ 06:00

Szkolna Dyskoteka nawiązuje tematycznie do tego, co, czytaliśmy, oglądaliśmy i słuchaliśmy 20 lat temu! To jedyna impreza w kraju, gdzie muzyka dance przeplata się z rockiem, trancem, techno i klasycznymi “wolnymi”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Utøpia w. Arnaud Le Texier (Children of Tomorrow, Affin)
2 listopada @ 23:59 – 3 listopada @ 08:00

Prosto z Londynu, przyjeżdża do nas weteran sceny techno,
Arnaud Le Texier

Właściciel labelu Children of Tomorrow, który wydawał utwory takich artystów jak Terrence Dixon, Oscar Mulero, ROD czy Jonas Kopp, a przede wszystkim świetny dj i ikona londyńskiego undergroundu.
Poza swoją macierzystą wytwórnią wydawał dla Affin, Bass Culture Cocoon czy osotnio na Soma.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 3 listopada 2019
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów 50 lat / 100% | Poznań
3 listopada @ 18:00 – 20:00

To będzie niezwykły rok w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Charyzmatyczny wokalista będzie świętował 50 – lecie swojej pracy artystycznej. I chociaż nie jest entuzjastą odznaczania kolejnych lat w kalendarzu, tym razem postanowił uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej wyjątkową trasą koncertową pod tytułem „Złoty jubileusz 50 lat na 100%”.

Podczas niezwykłych koncertów, wokalista zabierze publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poetyckie Zaduszki: Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak
3 listopada @ 18:00 – 21:00

Artysta o dużym dystansie, niebagatelnych tekstach zawierających sporą dawkę humoru oraz jednocześnie wzruszających. Paweł Wójcik śpiewa na swój sposób o sprawach, które wszystkich nas dotyczą, ale nie zawsze potrafimy o nich mówić.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To oczywiście tylko część wydarzeń, która odbędzie się w nadchodzący długi weekend. Całość można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze