Dlaczego zmarł 15-latek? Są wyniki sekcji

fot. pixabay

Na pewno nie było to zadławienie ani porażenie prądem – takie przyczyny śmierci 15-letniego ucznia Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach wykluczyli patolodzy, którzy przeprowadzili sekcję zwłok. 

Przypomnijmy: 5 kwietnia poinformowaliśmy o tragicznym zdarzeniu we wronieckiej szkole. 15-letni uczeń podczas lekcji informatyki nagle stracił przytomność i mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej – zmarł. Prokuratura zadecydowała o przeprowadzeniu sekcji zwłok, by ustalić przyczynę śmierci chłopca. Wyniki sekcji już są, ale wiele nie wyjaśniły.

Jak informuje Radio Poznań, patolodzy nie ustalili, co było przyczyną śmierci 15-latka. Wykluczyli jedynie zadławienie i porażenie prądem. Według rodziców chłopiec nie cierpiał na żadne przewlekłe choroby, które mogłyby być przyczyną jego śmierci, nie skarżył się też na kłopoty ze zdrowiem ani na złe samopoczucie. Lekarze zamierzają przeprowadzić dodatkowe badania histopatologiczne, które powinny dać odpowiedź, co było przyczyna serca. Mogła nią być na przykład ukryta wada serca chłopca.

Na stronie szkoły i jej profilach społecznościowych można przeczytać wzruszające pożegnanie chłopca.
„Antka pamiętać będziemy, jako wzorowego ucznia i dobrego kolegę. Był otwartym, pogodnym, spokojnym i życzliwym młodym człowiekiem. Nie znajdujemy słów, aby wyrazić ból, smutek i żal” – napisali nauczyciele i dyrekcja placówki.

https://www.facebook.com/szkolanalesnej/posts/388111743319057

Podziel się:

Ostatnio dodane: