Djurdjević pierwszym rywalem Lecha w Pucharze Polski. „Jeżeli zawiodą w Poznaniu ponownie zrobi się gorąco”

Lech - Cracovia fot. Wojtek Lesiewicz
Lech Poznań zagra dziś pierwszy raz w tym sezonie w Pucharze Polski. Rywalem poznaniaków będzie Chrobry Głogów, którego trenerem jest Ivan Djurdjević.

Z Serbem w Lechu łączono wielkie nadzieje. Miał zostać tym, który odbuduje potęgę Kolejorza i przypomni kibicom czym są europejskie puchary. Marzenia szybko przegrały z rzeczywistością, a sam Djurdjević musiał ustąpić miejsca Adamowi Nawałce.

Choć wirtuozem nigdy nie był, na boisku zawsze zostawiał serce i łatwo się nie poddawał. Tak było i tym razem. Po porażce w Poznaniu Djurdjević został szkoleniowcem Chrobrego Głogów. W nowym klubie idzie mu… niezbyt dobrze. Chrobry swoje pierwsze zwycięstwo w I lidze (tak, to ta sama liga w której Warta Poznań jest liderem) odniósł dopiero w siódmej kolejce, kiedy udało mu się ograć GKS Bełchatów.

Przez długi czas Djurdjević rywalizował z innym trenerem świetnie znanym w Poznaniu, Mariuszem Rumakiem, o to kto z nich pierwszy straci pracę w nowym sezonie. Serb wytrzymał dłużej na stanowisku, ale o spokoju nie może jeszcze mówić. To oznacza, że jego zespół będzie wyjątkowo zdeterminowany, żeby pokazać się z dobrej strony w starciu z Lechem.

Lechem, który od kilku kolejek zawodzi. Kolejne porażki doprowadziły do tego, że z zarządem klubu i trenerami rozmowy zażądali kibice. Gdzieś po drodze, niby niewiele znaczący żart Jevticia, który udawał psa, doprowadził fanów do furii. Tych ponownie klub próbuje uspokoić licząc, że będzie lepiej. Chrobry Głogów wbrew pozorom jest fatalnym przeciwnikiem dla poznaniaków w tym momencie. Podopieczni Dariusza Żurawia teoretycznie muszą bez problemu pokonać przedostatni zespół I ligi. Jeżeli zawiodą, to w Poznaniu ponownie zrobi się gorąco.

Początek meczu dziś (24 września 2019) o 17:30. Transmisja w Polsat Sport i Ipla TV.

Podziel się: