Demonstracje w obronie zwierząt. „Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na tragiczny los zwierząt tzw. hodowlanych”

protest w obronie zwierząt fot. mat. pras.

Przez trzy dni: 12, 13 i 14 maja w Poznaniu odbywają się pokojowe akcje w obronie zwierząt. Bezpośrednim powodem jest Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która właśnie odbywa się na MTP. I to właśnie przed targami protestują obrońcy zwierząt.

Demonstracje odbędą się przed budynkiem Międzynarodowych Targów Poznańskich (przed wejściem wschodnim od ulicy Głogowskiej – naprzeciwko Mostu Dworcowego).
„Na targach, w klatkach będą żywe krowy, kury, konie, króliki i inne zwierzęta” – informują organizatorzy akcji (Federacja Wegan dla Zwierząt, Poznaniacy Przeciw Myśliwym, Anonymous For The Voiceless). – „Sprzeciwiamy się tej wystawie, gdyż będzie ona ogromnym źródłem stresu dla zwierząt, a sami hodowcy będą przedstawiać społeczeństwu zwierzęta jako rzeczy materialne, a nie czujące ból i strach istoty. Swoją akcją chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na tragiczny los zwierząt tzw. hodowlanych”.

Uzupełnieniem wizualnego przekazu akcji (w sobotę – telewizory z nagraniami z hodowli i z rzeźni, w niedzielę – happening) mają być przemówienia oraz rozmowy z przechodniami na temat cierpienia zwierząt w hodowlach, rozmnażanych i przetrzymywanych w strasznych warunkach, a potem okaleczanych i zabijanych dla mięsa, jaj i mleka.

Aktywiści będą mówić również o negatywnym wpływie hodowli wielkoprzemysłowych na środowisko naturalne oraz na zdrowie ludzi oraz namawiać do rezygnacji z jedzenia mięsa. Przypomną także, że we współczesnym świecie prowadzenie wegańskiego stylu życia jest niezwykle łatwe, a Internet pełen jest inspiracji dotyczących pysznej, roślinnej kuchni. W akcji wezmą udział aktywiści i aktywistki z różnych miast Polski.

Podziel się:

Ostatnio dodane: