Dekoracje na 11 listopada. Kontrowersje wokół poznańskich koziołków

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Partia Nowa Nadzieja Poznań zamieściła na swoim profilu społecznościowym zdjęcie wieży poznańskiego Ratusza z koziołkami i informacją: “11 listopad 2023. Święto Niepodległości. Godzina 12:00. Poznań. DOBRZE WIDZICIE”. O co chodziło politykom Nowej Nadziei?

Na zdjęciu widzimy koziołki z wstęgami w barwach Ukrainy – i zapewne o to chodziło autorom postu: że w Święto Niepodległości koziołki nie mają biało-czerwonych wstęg. Na zdjęciu nie widać też zresztą żadnej biało-czerwonej flagi, co zauważyli oburzeni internauci w postach – ale przedstawia ono jedynie wieżę Ratusza, nie cały budynek. A na budynku flagi były zawieszone, jak zawsze, co wyjaśnił Paweł Oses z biura prasowego Muzeum Narodowego w poznaniu, bo to właśnie muzeum zarządza Ratuszem.

– Nie jest prawdą, że Ratusz nie był ozdobiony biało-czerwonymi flagami – powiedział Paweł Oses. – Jak zawsze przy tego typu okazjach były na loggii. Na pierwszym piętrze trzy, na drugim również trzy. Wstęgi w barwach narodowych Ukrainy są na koziołkach od dłuższego czasu, jako wyraz solidarności z walczącą Ukrainą.

Źródło: Nowa Nadzieja

Podziel się: