Dawid Kownacki zostanie w Lechu Poznań?

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań ma silnie zabiegać o pozostanie w drużynie Dawida Kownackiego. Ewentualny transfer byłby znacznym wzmocnieniem przed eliminacjami do Ligi Mistrzów.

Kownacki został wypożyczony do Lecha w przerwie zimowej i mocno przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski przez „Kolejorza”. Zawodnik szczególnie był ceniony z powodu swojej uniwersalności – może występować zarówno jako napastnik, ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy.

Obecnym klubem piłkarza jest Fortuna Dusseldorf (występuje na zapleczu Bundesligi), która zapłaciła za Kownackiego około 6 milionów euro. W to, że transfer się zwróci zapewne w klubie zbyt wiele osób już nie wierzy, ale Polak ma jeszcze z drużyną kontrakt ważny przez rok.

Nowe informacje odnośnie przyszłości Polaka podał Tomasz Włodarczyk w programie „Okno transferowe”. Według jego informacji szanse na to, że zobaczymy Kownackiego w przyszłym sezonie w Poznaniu są duże. Dziennikarz wskazywał m.in. na wysoką pensję, którą Polak ma w Fortunie, co może skłonić drużynę do szybszego zrezygnowania z jego usług.

Nie wiadomo czy Kownacki miałby zostać ponownie wypożyczony czy też definitywnie sprzedany do „Kolejorza”, ale według dziennikarza rozmowy mają być zaawansowane.

Obecnie Dawid Kownacki jest wyceniany na około 1,5 miliona euro (wycena za transfermarket).

Podziel się: