Darmowe kino letnie na Wolnym Dziedzińcu UMP. Jakie filmy będzie można obejrzeć?

urząd miasta fot. L. Łada

“IO”, “Fabelmanowie”, “La La Land” i wiele innych filmów będzie można zobaczyć na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w każdy czwartek do połowy sierpnia. Seanse będą się odbywać w piątki, są bezpłatne i będą się rozpoczynać o 21.30.

Pierwszy seans kina #Na Wolnym odbędzie się 29 czerwca, a na ekranie zobaczyć będzie można polskiego kandydata do Oscara, czyli “IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, film pokazujący świat z perspektywy osiołka o imieniu IO. Historia zaczyna się w polskim cyrku, a później los rzuca Io wśród ludzi i tych dobrych, i tych złych. Seans rozpocznie się prelekcją Marcina Jauksza, literaturoznawcy i filmoznawcy.

“Fabelmanowie” (7 lipca) – to ciepły film Stevena Spielberga inspirowany wspomnieniami wybitnego reżysera z lat młodości i jest mądrym filmem dla całej rodziny.

Pokaz niespodzianka (14 lipca) – jeszcze nie wiadomo, jaki to będzie film, ale na pewno będzie to jeden z największych oscarowych hitów, a widzowie poznają jego tytuł dopiero przed seansem.

“La La Land” (21 lipca) – taneczny hit z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone, który zdobył 6 Oscarów. Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy. Oboje marzą o karierze, ale na razie, by zarobić na życie, pracują w podrzędnych lokalach. Czy uda im się osiągnąć sukces?

“W trójkącie” (28 lipca) – komedia Rubena Östlunda, która zdobyła Złotą Palmę w Cannes, opowiada o zatonięciu luksusowego jachtu i walce pasażerów o przetrwanie na bezludnej wyspie, wykpiwając bogaczy i ich życie.

“Bezmiar” (4 sierpnia) – to historia 11-letniej Adriany i jej rodziny widzianej oczami dziewczynki bardzo źle się czującej w rzeczywistości lat 70. XX wieku. To także opowieść o krzywdzie, jaką wyrządzają społeczne schematy i tym, którzy żyją według ich zasad – i tym, którzy się z nimi nie zgadzają.

“Na rauszu” (11 sierpnia) – nagrodzona Oscarem opowieść o nauczycielu, który traci poczucie sensu nie tylko pracy, ale i życia. Czy alkohol okaże się rozwiązaniem?

“Wieloryb” (18 sierpnia) – zdobywca dwóch Oscarów to opowieść o otyłym mężczyźnie, który przed śmiercią postanawia uporządkować swoje życie, a przede wszystkim naprawić błędy popełnione w relacjach z córką.

Organizatorami kina #Na Wolnym są Miasto Poznań oraz Pracownia Ferment Kolektiv.

Podziel się: