Daniel Obajtek dostał nagrodę w Poznaniu. Za co?

fot. Szczecinianka00, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, został uhonorowany statuetką prezydenta Lecha Kaczyńskiego przyznawaną przez Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezes odebrał ją osobiście.

Jak informuje Radio Poznań, uroczystość wręczenia odbyła się w pałacu Działyńskich. Profesor Stanisław Mikołajczak, szef AKO w Poznaniu, podkreślił, że prezes Orlenu otrzymał ją jako jedyny przedstawiciel „patriotycznego środowiska ekonomicznego” za szczególne zasługi „dla utrwalania polskiej niezależności energetycznej, polskiej suwerenności gospodarczej, za zbudowanie wspaniałego holdingu”, który, jak mówił profesor, w dużym stopniu określa naszą niezależność energetyczną i surowcową.

Daniel Obajtek odebrał nagrodę osobiście mówiąc, że to dla niego wielkie wyróżnienie. Czuje się doceniony za tworzenie dużego koncernu, który ma stabilizować kwestie paliwowe, energetyczne i gazowe, a także zajmować się zeroemisyjną energetyką i innymi kwestiami przyszłości. Jego zdaniem tylko tak wszechstronny koncern jest w stanie udźwignąć i zabezpieczyć proces transformacji energetycznej. Zdaniem Daniela Obajtka to, że Orlen to właśnie robi, już widać w kwestiach dostaw ropy nie tylko do Polski, ale też do regionu. Prezes koncernu jest zdania, że już widać, iż obrane kierunki rozwoju, czyli farmy wiatrowe na Bałtyku, budowa elektrowni jądrowych i modernizacja infrastruktury gazowe – były właściwe.

Podziel się: