Daniel Latorre ORGANisation Hammond Trio Brazylia/Polska fot. Sławek Wąchała

Daniel Latorre ORGANisation w Blue Note

Mistrz Hammonda B3 i lider dobrze znanej poznaniakom, świetnej brazylijskiej grupy Hammond Grooves – Daniel Latorre wystąpił w Poznaniu z nowo powstałym zespołem ORGANisation.

Hammond B3 to kultowy instrument na całym świecie, ale w rodzimej Brazylii próżno szukać drugiego takiego muzyka jak Daniel Latorre. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych hammondzistów w Brazylii.

W Blue Note towarzyszyli mu Bartłomiej Łupiński, puzonista, organista, kompozytor i aranżer, który na stałe jest członkiem zespołu Brass Federacja – oraz Kajetan Pilarski – perkusista, młody przedstawiciel poznańskiej sceny muzycznej, muzyk takich zespołów, jak Nikodem Kluczyński Mysterious Group, Przed Wschodem Słońca i Moderator. To nietypowe hammondowe trio zagrało niezwykle ciekawy koncert, na pewno mocno odbiegający od wyobrażeń, jak mogłoby wyglądać to nietypowe połączenie muzyków, temperamentów i… instrumentów. Ale ten melanż bossa novy, jazzu, funky i odrobiny samby wzbogacony głosem Kamili Jaskrowskiej dał efekt w postaci doskonałego koncertu dla wytrawnych miłośników jazzu.

Daniel Latorre – Hammond B3, Bartłomiej Łupiński – puzon, Kajetan Pilarski – perkusja, Kamila Jaskrowska – śpiew.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze