Czy wejdą kolejne obostrzenia? Rzecznik rządu: jest takie ryzyko

Piotr Muller fot. KPRM

Piotr Müller, rzecznik rządu, przyznał 3 grudnia w TVP Info, że sytuacja jest bardzo trudna i może powstać konieczność wprowadzenia dalej idących obostrzeń. Może to być poszerzenie grupy osób objętych obowiązkowymi szczepieniami przeciwko koronawirusowi.

Rzecznik zauważył, że w tej sytuacji informacje o nowych mutacjach koronawirusa są szczególnie niepokojące – i tym poważniej należy podchodzić do kwestii wprowadzenia dodatkowych restrykcji, gdyby zakażeń i zgonów nadal przybywało w takim tempie. Jednym z rozważanych rozwiązań jest poszerzenie grupy osób, którzy byliby objęci obowiązkowym szczepieniem – jednak, jak podkreślił rzecznik, rząd zdecydowanie wolałby, by wszyscy Polacy docenili powagę sytuacji i zaszczepili się z własnej woli, a nie dlatego, że jest taki nakaz.

Na pewno jeszcze większy nacisk będzie kładziony na akcje informacyjne i apele, które zachęcają do szczepień. A jeśli sytuacja nie zacznie sie poprawiać, to stopniowo będą też wprowadzane dodatkowe obostrzenia ograniczające mobilność Polaków i tym samym – możliwość dalszego przekazywania choroby.

Źródło: TVP Info