Czy pociągi TLK zostaną zlikwidowane?

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje PKP Intercity, za 2-3 lata pociągi kategorii TLK mogą w ogóle zniknąć z oferty spółki, a już obecnie, z każdą kolejną zmianą w rozkładach jazdy jest ich mniej. Mają je zastąpić połączenia Intercity.

Jak powiedział portalowi “nakolei” Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity, spółka planuje zastąpienie pociągów kategorii TLK (Tanie Linie Kolejowe, później Twoje Linie Kolejowe) pociągami kategorii IC w ciągu 2-3 lat. Chodzi tu głównie o jakość wagonów, co zaowocuje znacznie wygodniejszą podróżą dla pasażerów. Wagony TLK mają 8 miejsc w przedziale, wagony IC, które są nowsze, nowocześniejsze i oferują wyższy standard – tylko 6 miejsc, gniazdka elektryczne oraz toalety z zamkniętym obiegiem.

Nie wszystkie jeszcze mają klimatyzację i internet, ale takich wagonów przybywa, bo nie ma miesiąca, żeby PKP IC nie odbierały albo wyremontowanego wagonu – albo lokomotywy. Z czasem wszystkie wagony kategorii TLK zostaną zastąpione wagonami kategorii IC i zdaniem wiceprezesa w ciągu maksymalnie trzech lat powinno to nastąpić.

Podziel się: