piątek, 23 lutego, 2024

Czy fontanna w Zielonych Ogródkach zostanie wreszcie wyremontowana?

Rada Osiedla Stare Miasto poinformowała, że ZZM zapewnił środki na projekt prac remontowych fontanny w Zielonych Ogródkach. To byłaby dobra wiadomość – gdyby nie to, że w ubiegłym roku także były obiecane pieniądze na remont, ale do niego nie doszło.

Przypomnijmy: fontanna miała stanowić główny element i ozdobę skweru Zielone Ogródki, znajdującego się między ulicami Strzelecką, Zieloną i Długą. Miała – ponieważ od prawie 4 lat nie działa. Warto dodać, że nie jest stara, bo postawiono ją w 2008 roku. Czyli funkcjonowała zaledwie 11 lat…

Za fontannę i skwer odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. Radni ze Starego Miasta od czasu awarii usiłują się doprosić remontu fontanny, ale bezskutecznie. Po długich staraniach w ubiegłym roku udało im się jedynie uzyskać informację, że awaria fontanny jest poważna i w związku z tym sprawa została przekazana do Poznańskich Inwestycji Miejskich, które przeprowadzą jej generalny remont.

20 stycznia 2023 roku radni ze Starego Miasta poinformowali na swoim profilu na Facebooku o spotkaniu z Zarządem Zieleni Miejskiej i fakcie, że “udało się zapewnić środki na projekt prac remontowych”.

“Analiza stanu technicznego urządzenia wykazała przeciekanie konstrukcji w wielu miejscach” – informują radni. – “W tym roku zapewnione są środku na projekt wykonawczy fontanny, starać się będziemy na pozyskanie funduszy miejskich na realizację naprawy jeszcze w tym roku! To mogą być spore koszty, sięgające kilkuset tysięcy złotych”.

Miejmy nadzieję, że wreszcie, po czterech latach starań, fontanna zacznie działać – i jest na to najwyższy czas, bo zarówno ona, jak i cały skwer ulega postępującej degradacji, co zresztą też zauważyli radni i zwrócili na to uwagę Zarządowi Zieleni Miejskiej. Jednym z powodów jest fakt, że nie jest już zamykany na noc, jak kiedyś.

“Co więcej, wycięte zostały bramy” – zwracają uwagę radni. – “Na noc nie jest zamykany także park Chopina. Dlaczego tak się dzieje? Powodem libacje i pijane towarzystwo, które obrażało i atakowało pracownika ZZM odpowiedzialnego za zamykanie na noc tych przestrzeni. Będziemy zabiegali o ponowne zamykanie parków, za które odpowiedzialność powinna wziąć także straż miejska”.

Źródło: Rada Osiedla Stare Miasto
Strona głównaPoznańCzy fontanna w Zielonych Ogródkach zostanie wreszcie wyremontowana?