Cztery nowe kierunki z Ławicy. Dokąd polecimy latem z Poznania?

Lotnisko Ławica fot. Sławek Wąchała

32 trasy, w tym cztery nowe: do Burgas, Bari, Pafos i połączenie do Krakowa, które wejdzie na stałe do rozkładu. To wszystko proponuje linia Ryanair już tego lata z lotniska Ławica w Poznaniu.

To kolejne inwestycje Ryanaira w poznańskie lotnisko – tym razem o wartości 400 mln dolarów w Poznaniu i z 4 samolotami bazowymi na Ławicy. Nowe kierunki to Burgas, Bari, Pafos, które ruszą w marcu. Natomiast połączenie do Krakowa zostało uruchomione w ubiegłym roku, ale niejako testowo – ponieważ jednak bije rekordy popularności, to wejdzie na stałe do oferty linii.

Inwestycje tego przewoźnika wyrażają się także zwiększoną częstotliwością lotów na najbardziej popularnych kierunkach, takich jak Alicante, Zadar czy Bergamo. Jak podkreśliła podczas inauguracji sezonu letniego Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager Ryanair CEE & Baltics, firma ma w Europie 90 baz, 235 lotnisk i 565 samolotów, a lata do 37 krajów. Jest największym przewoźnikiem niskokosztowym w Europie.

W Polsce Ryanair lata z 13 lotnisk, w tym Ławicy, na której w 2022 roku uruchomił najwięcej nowych kierunków ze wszystkich przewoźników, w tym do Jordanii, Izraela, no i cieszące się ogromnym powodzeniem połączenie do Krakowa.

Warto dodać, że w 2023 roku poznańskie lotnisko chce pobić rekord odprawionych pasażerów – by było ich więcej niż w roku 2019, czyli przed pandemią. 2022 rok Ławica zakończyła wynikiem 95 proc. ruchu z 2019 roku i to drugi wynik w Polsce, jeśli chodzi o tempo odrabiania strat po pandemii – po lotnisku w Modlinie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: