Czerwone samochody po raz kolejny przyjadą do Poznania

Zlot czerwonych samochodów fot. MTP

Zabytkowe, klasyczne i te najnowocześniejsze – kilkadziesiąt samochodów strażackich z całej Polski, a także pojazdy policji i pomocy drogowej będzie można podziwiać 19 sierpnia na terenie MTP podczas VI Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.

Jak informują Międzynarodowe Targi Poznańskie, pasjonaci będą mogli podziwiać zarówno zabytkowe klasyki, jak i nowoczesne modele, w dodatku nie tylko stacjonarnie, ale także podczas parady. Bo właśnie od parady, która wyruszy 19 sierpnia o 10.00 sprzed stadionu na Bułgarskiej, rozpocznie się VI Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów.

Samochody dojadą na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zorganizowane będzie strażackie miasteczko – i gdzie na zwiedzających będzie czekać szereg atrakcji, m.in. pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych, pokazy akcji ratunkowych oraz wystawy specjalistycznego sprzętu, gdzie będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie pożarnictwa.

Specjalne atrakcje przygotowano dla dzieci marzących o karierze strażaka. Będą mogły wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, a także sprawdzić, jak gasi się pożar – oczywiście pod okiem doświadczonych strażaków. Dodatkową zaletą tych zajęć jest element edukacyjny, bo takie akcje to promocja bezpieczeństwa pożarowego wśród najmłodszych.
– Zlot to doskonała okazja, by podpatrzeć strażaków z OSP z całej Polski w akcji, porozmawiać o ich pracy, a także z bliska zobaczyć sprzęt, jakiego używają – mówi Marta Włodarek, dyrektor projektu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Straży Pożarnej we współpracy z Grupą MTP. Wydarzenie jest bezpłatne.

Źródło: MTP

Podziel się: