Czempiń: Koronawirus sparaliżował miasto

Czempiń fot. UG Czempiń
Pracujące zdalnie szkoła i przedszkole, 14 nauczycieli z koronawirusem, zakażenia w firmie wywożącej śmieci i co szósty mieszkaniec na kwarantannie. Tak wygląda obecnie sytuacja gminy Czempiń.

Gmina liczy około 11,5 tysiąca mieszkańców, więc zakażenia dotykają – pośrednio lub bezpośrednio – wszystkich mieszkańców. Jak informuje Konrad Malicki, burmistrz Czempinia, na kwarantannie przebywa około 2 tysięcy osób. Praktycznie każdy więc ma w rodzinie albo kogoś zakażonego – albo na kwarantannie, czy to ze względu na własny kontakt z osobą zakażoną, czy ze względu na dzieci, które uczą się obecnie wyłącznie zdalnie.

Teraz wiadomo już, że zakażonych jest 14 nauczycieli, a dwóm trzeba będzie powtórzyć testy, bo wyszły niejednoznaczne. Sanepid jak dotąd potwierdził w mieście i gminie 20 zakażonych osób.

Zakażeń niestety przybywa. Jak podaje Radio Poznań, dziś na kwarantannę zostali wysłani pracownicy Międzygminnego Związku „Selekt”. Związek odpowiada za wywóz śmieci nie tylko w Czempiniu, ale też w 17 innych gminach i miastach.

Jednak burmistrz mimo wszystko jest dobrej myśli – zwraca uwagę, że przeważająca większość zakażonych czuje się dobrze i wystarczy im pobyt w izolacji domowej. Ma nadzieję, że po zakończeniu kwarantanny w szkołach – sanepid nakazał ją do 16 października – wszystko w Czempiniu wróci do normy, a ognisko zakażenia zacznie wygasać. Burmistrz ponownie zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie zasady DDM – dezynfekcja, dystans i maseczki.

el

Podziel się: