zatrzymany fot. policja

Czarnków: Internetowi hejterzy zatrzymani

Czarnkowscy policjanci zatrzymali sześć osób, które znieważały i groziły policjantom popełnieniem przestępstwa na ich szkodę korzystając z internetu. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

W maju podczas jednej z interwencji policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwanym przez sąd przestępcą z wyrokiem na koncie, który ugryzł policjanta. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Usiłował uciec, bo nie chciał iść do więzienia. Został prawomocnie skazany za włamania na karę bezwzględnego więzienia.

Rodzina zatrzymanego nagrała fragment przebiegu interwencji i zamieściła go w sieci. Wówczas pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych. I wtedy sprawą zajęła się prokuratura.

Postępowanie doprowadziło do zidentyfikowania autorów wpisów, a później do ich zatrzymania. Okazało się, że to czterech mężczyzn i dwie kobiety, mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób.

– Należy pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z obowiązującym prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m.in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem – przypominają trzcianeccy policjanci. – Każdy, kto domaga się przestrzegania jego praw, nie może walczyć o nie przez hejt, groźby czy nawoływanie do popełniania przestępstw na szkodę funkcjonariusza. Przypominamy, że wobec tego typu zachowań nie ma pobłażania, a każdy kto grozi funkcjonariuszom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów bezprawne groźby czy też nawołują do popełnienia przestępstwa na ich szkodę.

KPP Czarnków, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze