Czarnków fot.czarnkow.pl

Czarnków i Trzcianka: Aptekarze rozpoczęli protest

W aptekach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego aż do odwołania nie będą pełnione dyżury nocne oraz w niedziele i święta. Aptekarze rozpoczęli akcje protestacyjną.

Powodem do protestu jest konieczność pełnienia nocnych dyżurów, podczas gdy aptekom brakuje wykwalifikowanego personelu, by podołać tym obowiązkom – jak informuje “Głos Wielkopolski”. W dodatku, jak wynika z doświadczeń aptekarzy, klienci pojawiają się najdalej do godziny 23.00. Później już nikt nie przychodzi aż do rana i tak naprawdę nocny dyżur w aptece jest zbędny.

Aptekarze złożyli wniosek do władz powiatu o skrócenie dyżurów właśnie z powodu braku zainteresowania klientów. Jak zauważa jedna z właścicielek aptek, Marta Reroń-Jasińska, aptekarz to zawód zaufania publicznego, gdzie ze względu na to, że dotyczy sprzedaży leków, nie ma miejsca na pomyłki. Jeśli do pomyłki dochodzi – winny jest aptekarz. Nadmiar pracy przy niedoborze personelu może skutkować obniżeniem jakości pracy.

Jednak władze powiatu nie odniosły się do argumentów środowiska ze zrozumieniem i całodobowe dyżury nie zostały odwołane. To dlatego aptekarze postanowili rozpocząć akcję protestacyjną. Mają nadzieję, że dzięki temu samorząd podejdzie poważnie do problemów, z którymi boryka się środowisko i odwoła nocne dyżury. Jak zwracają uwagę – w innych powiatach apteki dyżurują tylko do 22.00 i nikt nie ma z tym problemu.

Protest będzie trwał do odwołania.

Głos Wielkopolski, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze