Czarnków fot.czarnkow.pl

Czarnków: Czy powstanie gigantyczna ferma drobiu? Mieszkańcy protestują

300 tysięcy sztuk drobiu – tyle sztuk ma hodować ferma, która ma powstać pod Czarnkowem. Ale przeciwko jej budowie protestują okoliczni mieszkańcy.

Jak podaje Radio Poznań, ferma miałaby powstać na terenie byłej żwirowni we wsi Kuźnica Czarnkowska, a inwestor złożył już w gminie wniosek o o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji. Jednak mieszkańcy Kuźnicy nie chcą fermy, bo boją się o swoje zdrowie.

Chodzi im o nieprzyjemne zapachy, możliwość pojawienia się szczurów, much i innych owadów, a także zniszczenie krajobrazu, który w okolicach Kuźnicy jest wyjątkowo malowniczy. Już 900 osób podpisało się pod protestem przeciwko powstaniu fermy, przeciwko inwestycji jest też gmina. Utrata walorów krajobrazowych w gminie, gdzie turystyka zaczyna mieć spore znaczenie, jest ważniejsza, niż budowa fermy, z której korzyści byłyby niewielkie. Jej budowa nie oznacza ani dodatkowych miejsc pracy, bo nie potrzeba tam wielu osób – ani wpływów z podatku.

Na razie jednak wszyscy zainteresowani muszą poczekać na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, bo to ona wydaje decyzję środowiskową. Mają jednak nadzieję, że nawet jeśli będzie pozytywna, to inwestor widząc nastawienie mieszkańców, sam zrezygnuje z budowy.

Radio poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze