Cracovia – Warta Poznań: cenne zwycięstwo Zielonych

Makana Baku fot. Piotr Leśniowski Warta Poznań
Warta Poznań ładnym akcentem zakończyła ten emocjonujący, ale bardzo udany dla siebie sezon. Całkowicie zasłużone zwycięstwo Zielonych ugruntowało pozycję zespołu – choć oczywiście kibicie chcieliby więcej goli…

Spotkanie zaczęło się od ataku Alvareza – na szczęście nieskutecznego. Zaucha, do którego zagrał, nie zrobił użytku z otrzymanej piłki. W 12. minucie zaatakował Jakóbowski, który dostał piłkę od Grzesika, ale niestety, jego strzał poszedł wysoko nad poprzeczką. W 15. minucie szczęścia spróbował Kiełb, ale jego strzał z rzutu wolnego też okazał się niecelny.

Niewiele więcej szczęścia mieli gospodarze: w 19. minucie rzut wolny wykonywał Hanca, ale też niecelnie.

W 38. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Cracovii po wyrzucie z autu, ale ostatecznie obrona sobie poradziła z atakiem poznaniaków. Ale w 41. minucie poznaniacy zagrozili bramce Niemczyckiego: tym razem strzelał Makana Baku, a Niemczycki z trudem sparował ten strzał – wprost do Łukasza Trałki, który strzelił, ale niestety, niecelnie. Trałka jednak po chwili spróbował drugi raz i ta dobitka już była celna – ale niestety, świetną obrona popisał się Niemczycki i gola nie było.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Ani skuteczność, ani częstotliwość ataków w tym meczu nie powalała na kolana, ale to Zieloni zdecydowali wypadali lepiej.

Druga połowa zaczęła się bez fajerwerków serią zmian w zespole gospodarzy – i nieoczekiwanym golem zdobytym przez van Amersfoorta. Jednak trafienie nie mogło być uznane, bo zawodnik był na spalonym.

Dopiero w 83. minucie padł pierwszy uznany gol w tym spotkaniu – i był to upragniony gol dla Zielonych. Trałka podał do Baku,a ten nie zmarnował świetnego podania i okazji, pokonując Karola Niemczyckiego. Warta prowadzi z Cracovią 0:1!

Zieloni już do końca spotkania nie dali sobie odebrać prowadzenia – i tym wynikiem zakończyło się spotkanie  Warty Poznań z Cracovią.

 

Podziel się: