Co się dzieje w parku Jana Pawła II? “Wybiły liczne studzienki kanalizacyjne, a fekalia spływały trawnikami i alejkami parkowymi”

park Jana Pawła II po ulewach fot. RO Wilda

Fekalia płynące parkowanymi alejkami i odór, który unosi się do dziś nad całym terenem – tak wyglądają dziś park Jana Pawła II. Rada Osiedla Wilda jest zdania, że taki stan parku to zagrożenie sanitarne i pyta służby, kiedy park zostanie posprzątany.

Ulewne deszcze w ubiegłym tygodniu dały się we znaki w całym mieście – ale dla Wildy szczególnie groźna okazała się ulewa z 6 sierpnia.
“Jesteśmy mocno zaniepokojeni stanem sanitarnym przestrzeni Parku JPII po ostatniej ulewie, jaka miała miejsce w niedzielę 6 sierpnia br.” – informuje Rada Osiedla Wilda na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. – “Z relacji mieszkańców oraz własnych obserwacji wiemy, że na terenie parku wybiły liczne studzienki kanalizacyjne, a fekalia spływały trawnikami i alejkami parkowymi na plac do ćwiczeń (street workoutu), siłownię, plac zabaw, aż do stawu retencyjnego znajdującego się na terenie parku. W dniu 8 sierpnia br. ekipy Aquanet S.A. przystąpiły do neutralizacji zanieczyszczeń, ale nie wszystkie miejsca zostały zabezpieczone, mimo że mieszkańcy wskazywali konkretne lokalizacje studzienek, z których wybijały nieczystości (np. obok wybiegu od strony ul. Chłapowskiego). Ponadto na terenie parku nadal unosi się fetor i nie zostały zdezynfekowane najważniejsze przestrzenie służące do aktywności: siłownia, plac do street workoutu czy plac zabaw, co powinno wykluczyć te tereny z użytkowania do czasu podjęcia realnych i skutecznych czynności”.

Radni wystosowali apel do do prezydenta Jacka Jaśkowiaka, a także Aquanetu, Zarządu Zieleni Miejskiej, który zarządza parkiem, oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z pytaniem, kiedy i w jaki sposób park zostanie kompleksowo oczyszczony, a także czy nie doszło do skażenia wody w parkowym stawie. Zdaniem radnych brak działań może stanowić poważne zagrożenie sanitarne dla mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy chętnie korzystają z uroków parku.

Podziel się: