Co robić w ciągu tygodnia w Poznaniu? 23, 24, 25 i 26 września 2019

Poznań fot. UMP
Kilka koncertów, kino i ciekawe wystawy. W ciągu tygodnia w Poznaniu również nie będzie można się nudzić.
Poniedziałek 23 września 2019
Nie jestem z innej bajki – warsztaty o integracji
23 września @ 16:30 – 17:30

Czy można się zarazić zespołem Downa? Czy osoby z zespołem Downa nie potrafią wiązać sznurówek? O co chodzi z całą tą integracją?
Odczarowujemy mity, obalamy stereotypy, odpowiadamy na pytania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Ciąg dalszy // Grupa Teatralna Wikingowie
23 września @ 19:00 – 21:00

Na scenę Teatru Ósmego Dnia wraca grupa teatralna Wikingowie. Ich spektakl, który pokazali w czasie Konkursu Więziennej Twórczości Teatralnej nas poruszył. Już wtedy wiele osób mówiło, że trzeba go pokazać ponownie. Dlatego zobaczymy go 23 września – przed południem i wieczorem!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kroke i Urna: Ser
23 września @ 20:00 – 23:00

Koncert promujący album „Ser” (Awakening) – wspólnego dzieła formacji Kroke oraz pochodzącej z Mongolii wokalistki – Urny.

Obdarzona niezwykłym głosem Urna komunikuje się ze swoimi słuchaczami poprzez muzykę poza konwencjami. Przekracza wszelkie bariery językowe i kulturowe dzięki swoim dynamicznym i wznoszącym się improwizacjom. Jej utwory przywołują nomadyczne życie na mongolskich stepach.

Urodzona w rodzinie koczowniczych pasterzy na łąkach Ordos w Mongolii Wewnętrznej, Urna w swojej muzyce niesie duch ojczyzny przekazując go słuchaczom na całym świecie. Wierna muzyce swoich korzeni wyznacza jej nowy kierunek. Jej najnowsze kompozycje podkreślają swobodne, przypominające pociągnięcia pędzla, improwizacje inspirowane wieloletnimi doświadczeniami z innymi kulturami i muzykami oraz życiem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Peter Bence @Poznań, Poland
23 września @ 20:00 – 22:00

Światowej sławy pianista, grający na fortepianie jak na perkusji i gromadzący komplety publiczności na wszystkich kontynentach, przyjedzie jesienią do Polski na cztery koncerty. Jego ekspresyjny styl i fantastyczna wirtuozeria nadały mu tytuł „najszybszego pianisty na świecie”!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wtorek 24 września 2019
Koniec Świata: Wielka Trasa Stand-up Polska w Poznaniu
24 września @ 19:00 – 21:00

Tym razem komicy zajmą się problemami, które nieuchronnie zbliżają nas do tytułowego Końca Świata. Materiał będzie oscylował wokół globalnych zagrożeń, zarówno tych znanych, jak i mniej pospolitych. Będzie mowa o kataklizmach, chorobach i wojnie. Największych niebezpieczeństwach dla człowieka, ale też o ludzkiej rasie, jako głównym przyczynku problemów kochanej Matki Ziemi. Wszystkie okropieństwa zostaną przefiltrowane przez szalone umysły komików, co spowoduje, że ta mieszanka komedii będzie zagrożeniem samym w sobie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Śluby PANieńskie” w reż. Andrzeja Błażewicza
24 września @ 19:00 – 20:30

Twórcy przedstawienia Śluby panieńskie według farsy hrabiego Aleksandra Fredry starają się stematyzować pojęcie tak zwanego „upadku męskości” lub „słabej płci męskiej”. Portretują problemy współczesnego mężczyzny, budując świat swojego przedstawiania w oderwaniu od farsowego charakteru słów zapisanych przed wiekami przez autora Zemsty. Tropią stereotypy i przemocowe wzorce zachowań wobec obu płci, wielokrotnie powielane bezrefleksyjnie w teatralnych i filmowych realizacjach. Spektakl jest próbą uruchomienia innej narracji niż maskulinistyczna czy też patriarchalna w dialogu między mężczyznami a dyskursem feministycznym. Stawia pytanie o tożsamość męskości, w całej swojej rozciągłości obejmując obszary zarówno hetero- jak i nieheteronormatywne.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznań I Grzegorz Dolniak I Termin przydatności + support
24 września @ 20:30 – 22:30

Termin przydatności to najnowszy program stand-up Grzegorz Dolniak, w którym z charakterystyczną dla siebie ekspresją opowie o życiu człowieka w wieku chrystusowym, który zdał sobie sprawę, że proces starzenia nie zaczyna się w wieku lat 50, 60 czy 70, a już po 30-tce. Termin przydatności to godzina pełna humoru obserwacyjnego okraszonego brawurowymi kreacjami aktorskimi, odrobiną improwizacji i tematami bliskimi każdemu z nas.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Środa 25 września 2019
Carnival Youth / 25.09 / Poznań
25 września @ 20:00 – 23:00

Łotysze z Carnival Youth to jeden z najpopularniejszych zespołów z regionu krajów bałtyckich. Ich twórczość to połączenie chwytliwych melodii i indie rockowej energii, emocjonalnie balansująca pomiędzy młodzieżową melancholią a czystą, niczym nieskrępowaną radością.

Od lat prezentują swoje umiejętności na największych showcase’owych festiwalach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych przez Wielką Brytanię, po Niemcy. Występowali już na scenach SXSW, The Great Escape czy Eurosonic (tam w 2016 otrzymali The European Border Breakers Award). Wierną publikę mają również w Polsce, co potwierdziły ich dotychczasowe wizyty w naszym kraju.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

No i co teraz zrobimy – Aniela Sławska
25 września @ 20:00 – 23:00

Jest maj 1939 roku grupa studentów historii sztuki Uniwersytetu Poznańskiego wraz ze swoim profesorem wyrusza na wyprawę po wschodnich rubieżach Polski. Zwiedzają, uczą się i jak to młodzi dobrze się bawią. Robią zdjęcia a jedna z uczestniczek pisze pamiętnik.

79 lat później ten pamiętnik, pamiętnik swojej Ciotki, przekazuje Instytutowi Historii Sztuki wraz z kompletem zdjęć pani Elżbieta Kwiatkowska.

80 lat po napisaniu wspomnień profesor Piotr Korduba dyrektor Instytutu, ochłonąwszy wreszcie z wrażenia namawia panią Elżbietę na wydanie tej książki.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DKF Zamek: Wszystko o Pedro Almodóvarze
25 września @ 20:30 – 23:00

Z okazji premiery najnowszego filmu najbardziej znanego, hiszpańskiego reżysera przypomnimy sobie jego najnowszą twórczość, nie zapominając o tej trochę starszej. Dla jednych będzie to okazja do próby uchwycenia fenomenu tego twórcy, dla innych być może wstęp do dalszego eksplorowania jego twórczości.

25.09. | g. 20.30
PRZERWANE OBJĘCIA, reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania, 2009, 128’
Opętany miłością milioner zrobi wszystko, by zatrzymać przy sobie ukochaną. Kobieta czuje do niego jedynie wdzięczność i w tajemnicy spotyka się z innym mężczyzną.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czwartek 26 września 2019
Na scenie i za kulisami – spektakl baletowy
26 września @ 18:00 – 19:00

Spektakl baletowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Wydarzenie w ramach festiwalu The September Concert. Wstęp wolny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Debata o znaczeniu i przyszłości Rozbratu
26 września @ 18:00 – 20:00

W październiku mija 25 lat od momentu pojawienia się skłotu Rozbrat na mapie Poznania; miejsca, które jako niezależne centrum społeczno-kulturalne niezaprzeczalnie wpisało się w historię miasta i jego mieszkańców. Debatę na tematy związane z tym, czym jest Rozbrat, jakie pełni funkcje, jak przyszłość tego miejsca i związanych z nim inicjatyw widzą aktywistki oraz urzędnicy miejscy będziemy prowadzić w gronie:

Beata Siemieniako – prawniczka, autorka książki “Reprywatyzując Polskę”
Jarek Urbański – Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
Magda Malinowska – Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, Kolektyw Rozbrat
Mikołaj Iwański – ekonomista, aktywista, wykładowca
prowadzenie: Wanda Wasilewska

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Jestem”, reż. Grażyna Wydrowska, grupa teatralna Jest Jak Jest
26 września @ 18:00 – 20:00

Podczas pracy nad pierwszym spektaklem grupy JEST TAK JEST nasi aktorzy zadają sobie pytania: Kim jestem? Co czuję? Co lubię? Czego się boję? Co mnie interesuje? Co jest dla mnie ważne? Czego chcę? Czym chciałbym podzielić się z innymi? Jak może być?

Odpowiedzi mają przeróżną formę: są namalowane, napisane, przedstawione, zaśpiewane lub nagrane. Przygotowywany spektakl stanowić będzie ich iloczyn, zbiór refleksji członków zespołu na temat jednostkowych losów. Zapraszając publiczność na otwartą próbę, pragniemy skonfrontować ich treść na etapie, na jakim dziś jesteśmy.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pile (USA) + Willa Kosmos / 26.09 / Pod Minogą, Poznań
26 września @ 18:30 – 21:30

Pile, czyli indie-rockowy zespół sympatyzujący z Sonic Youth wraca do Polski na 2 koncerty, które obędą się 26.09 w Poznaniu oraz 27.09 w Warszawie! Obie sztuki promować będą najnowasze wydawnictwo grupy „Green and Gray”! Zapraszamy wszystkich miłośników brudnego, nostalgicznego brzmienia! Jeżeli kochacie lata 90 i macie czasem ochotę je poczuć na własnej skórze to te wydarzenia są właśnie dla Was!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Przez Amerykę – Artur Wyszecki – spotkanie i prezentacja prac
26 września @ 19:00 – 20:30

Od autora: „Zawsze marzeniem moim było przejechać ten wielki kraj samochodem. Chciałem dać sobie czas na to, żeby go naprawdę zobaczyć, dotknąć, powąchać… chciałem też poznać ludzi, rozmawiać z nimi, dowiedzieć się czegoś. Wynająłem pięknego Jeepa Grand Cherokee, który był na tyle duży, że po rozłożeniu siedzeń mogłem w nim wygodnie spać i na początku października 2016 roku ruszyłem z San Francisco na wschód z zamiarem dotarcia do Nowego Jorku.”

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tribute to Jimi Hendrix / 26.09.2019 / BaRock Club
26 września @ 19:30 – 23:00

Last Minute, czyli tribute band legendarnego muzyka, to zespół grający piosenki tego niezwykłego króla gitary. Jimi Hendrix był człowiekiem, który do dziś przychodzi na myśl jako pierwszy gdy trzeba wskazać kogoś kto granie na gitarze uczynił czymś więcej niż tylko szarpaniem strun. Wirtuoz i wizjoner nadal ma wielkie rzesze fanów na całym świecie

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tango Polaco – polskie tanga po hiszpańsku z nutą elektroniki
26 września @ 20:00 – 23:00

W ramach projektu „Tango Polaco” powstały nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga! Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, która w ciągu nadchodzącego tygodnia odbędzie się w Poznaniu. Całość można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: