Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Jestem”, reż. Grażyna Wydrowska, grupa teatralna Jest Jak Jest

26 września 2019 @ 18:00 - 20:00

52503 image 70287319 2224547337837329 367678303235997696 o - „Jestem”, reż. Grażyna Wydrowska, grupa teatralna Jest Jak Jest

Podczas pracy nad pierwszym spektaklem grupy JEST TAK JEST nasi aktorzy zadają sobie pytania: Kim jestem? Co czuję? Co lubię? Czego się boję? Co mnie interesuje? Co jest dla mnie ważne? Czego chcę? Czym chciałbym podzielić się z innymi? Jak może być?

Odpowiedzi mają przeróżną formę: są namalowane, napisane, przedstawione, zaśpiewane lub nagrane. Przygotowywany spektakl stanowić będzie ich iloczyn, zbiór refleksji członków zespołu na temat jednostkowych losów. Zapraszając publiczność na otwartą próbę, pragniemy skonfrontować ich treść na etapie, na jakim dziś jesteśmy.

reżyseria: Grażyna Wydrowska
muzyka: Joanna Sykulska
scenografia: Jarosław Szelest
występują: Piotr Bartoszewski, Alicja Bochniak, Magdalena Gombowska, Natalia Jaskowska, Szymon Kaźmierczak, Artur Lewandowski, Krystyna Morawska, Rafał Różański, Artur Warchoł, Alicja Zacharczuk, Maciej Zandecki.

Grupę teatralną JEST JAK JEST tworzą członkowie poznańskich wspólnot stworzonych dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Są wśród nich mieszkańcy dwóch domów prowadzonych przez Fundację L’Arche Polska, pracownik Galerii oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w ramach Stowarzyszenia NA TAK, podopieczny Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych ISKRA czy Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Kilkoro aktorów radzi sobie z barierami dnia codziennego samodzielnie. Nowa grupa od kilku miesięcy pracuje w ramach zamkowego programu „Teatr powszechny” pod artystyczną opieką Grażyny Wydrowskiej.

Grażyna Wydrowska – aktorka, reżyserka, pedagog teatralny. Współzałożycielka legendarnego Teatru Wierzbak. Prowadzi warsztaty i szkolenia oraz tworzy międzypokoleniowe projekty o charakterze artystycznospołecznym. Laureatka Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody Artystycznej im. Jana Dormana i Nagrody Rady Ministrów. Za działalność na rzecz kultury otrzymała też tytuł „Jednej ze stu obywatelek Wielkopolski” w ramach projektu „Czas obywatelek”. Prowadzi zajęcia z profesjonalnymi artystami i amatorami – dziećmi, dorosłymi i seniorami.

Szczegóły

Data:
26 września 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://zamekpoznan.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/264940

Miejsce

Teatr powszechny – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
ul. Święty Marcin 80/82
Poznan, 61-809 PL
+ Google Map