Ciężarówka wjechała w barierki na S5

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

43-letni mieszkaniec Pasłęka kierujący ciężarówką najpierw doprowadził do uderzenia w barierę energochłonną na drodze S5, a później pojechał na MOP Łubowo. Tam zatrzymali go gnieźnieńscy policjanci. Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zdarzenie miało miejsce 14 lutego około godziny 20.40, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
„Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą może znajdować się po spożyciu alkoholu, ponieważ nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i uszkodził barierę ochronną na drodze ekspresowej S5 między Modliszewkiem a Łubowem” – informują gnieźnieńscy policjanci. – „Z informacji przekazanej przez świadka wynikało, że po uderzeniu w barierę zajmując dwa pasy ruchu pojazd odjechał do MOP Łubowo, gdzie zaparkował auto”.

Patrol policji nie miał problemów ze znalezieniem tego samochodu – a także kierowcy. Przede wszystkim funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy – okazało się, że ma 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

„Pojazd, którym kierował 43-latek z Pasłęka w województwie warmińsko-mazurskim, został przekazany wskazanej osobie, natomiast, z uwagi na stan upojenia 43-latka i ryzyko związane z pozostawieniem go samego, podjęto decyzję o umieszczeniu go w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych” – podaje KPP w Gnieźnie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: