sobota, 9 grudnia, 2023

Ciało kobiety w zbiorniku wodnym. To zaginiona mieszkanka

W zbiorniku Gajówka pod Turkiem znaleziono ciało 32-letniej kobiety. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci – to zaginiona mieszkanka Turku. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Tragicznego odkrycia dokonano 21 października około godziny 15.00. Jak informuje portal “iturek”, służby otrzymały zgłoszenie od osób przebywających nad zbiornikiem Gajówka w gminie Przykona o ciele ludzkim unoszącym się na wodzie jakiś metr od brzegu. Przypomnijmy, że zbiornik Gajówka jest miejscem składowania popiołów i żużli z elektrowni Adamów, woda ma silnie zasadowy odczyn, a brzegi są bardzo grząskie, dlatego kąpiel w zbiorniku i spacery nad brzegiem są zabronione. Jednak na jednym brzegu wybudowano punkt widokowy i z niego najczęściej korzystają odwiedzający zbiornik.

Jak stwierdzili policjanci po wydostaniu zwłok ze zbiornika – to zaginiona dzień wcześniej 32-letnia mieszkanka Turku. Kobietę widziano ostatni raz 20 października około godziny 13.00, a później, około godziny 15.00, zarejestrowały ją kamery monitoringu idącą drogą w kierunku zbiornika.

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Funkcjonariusze chcą ustalić, czy do śmierci kobiety nie przyczyniły się osoby trzecie.

Źródło: iturek
Strona głównaWiadomości Konin / Koło / Słupca / TurekCiało kobiety w zbiorniku wodnym. To zaginiona mieszkanka