kradzież Chodzież fot. policja
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego i postawili mu aż 13 zarzutów. I to może jeszcze nie być koniec.

Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży w ostatnim czasie otrzymywała zgłoszenia związane z kradzieżami z włamaniem oraz samymi kradzieżami na terenie naszego powiatu. Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy, w końcu wpadli na trop przestępcy. Okazał się nim być 29-letni mieszkaniec powiatu.

Mężczyzna w czwartek 6 lutego został zatrzymany i doprowadzony do siedziby chodzieskiej Policji. Usłyszał 13 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem oraz kradzieżami. Pokrzywdzonymi w sprawie są między innymi Urząd Gminy w Chodzieży oraz Nadleśnictwo Podanin. Poza tym mężczyzna usłyszał zarzut posiadania ponad 10 gramów amfetaminy. Substancję znaleziono w jego samochodzie podczas przeszukania pojazdu.

Łupem przestępcy padł radioodtwarzacz, blisko 170 sztuk zraszaczy, a także instalacja elektryczna oraz materiały do prac remontowo – budowlanych. Łączne straty na ten moment opiewają na kwotę ponad 14 000 złotych. A policjanci w tej sprawie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zatrzymany będzie miał uzupełnione zarzuty o kolejne czyny.

29-latek ma przeszłość kryminalną. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu kilka lat więzienia.

KPP Chodzież, el