Cegła czy płytka klinkierowa? Jaka jest różnica i co warto wybrać?

Klinkier to dziś jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Powierzchnią, na których jest wykorzystywany, nadaje estetycznego i naturalnego wyglądu. Do wyboru masz płytki klinkierowe lub cegły klinkierowe. Czym się różnią i co warto wybrać? Sprawdź!

Cegła a płytka klinkierowa

Jak już wspomnieliśmy, oba materiały są dziś bardzo popularne i chętnie stosowane. Wpływ na to mają ich zalety. Klinkier jest niezwykle trwały i pięknie prezentuje się wkomponowany w różnych miejscach domu. Płytka klinkierowa elewacyjna jest odporna na warunki atmosferyczne i ogień oraz łatwo zadbać o jej czystość. Płytki montowane na ścianach wewnętrznych dobrze komponują się z innymi materiałami takimi jak drewno, metal lub tworzywa sztuczne. Oba materiały wytwarzane są z bardzo dobrej  jakości gliny i wypalane w temperaturze 1100 stopni C. Różnice znajdziemy już w wymiarach. Płytki zwykle mają od 9 do 25 mm grubości, a cegła 115 mm. Te pierwsze są też znacznie lżejsze.

Decyzje o montażu płytek klinkierowych można podjąć w dowolnym momencie budowy domu, a nawet gdy chcesz odświeżyć lub wyremontować wnętrze. Cegły klinkierowe wymagają mocnych fundamentów i decyzja o ich użyciu musi zapaść odpowiednio wcześnie. Płytka klinkierowa też jest tańszym rozwiązaniem od cegły. Cegła jest nawet dwukrotnie droższa od płytki

Kiedy płytki klinkierowe, a kiedy cegły

W przypadku elewacji zewnętrznej, o tym, czy będziesz mógł użyć obu tych materiałów, decydować będzie rodzaj ściany zewnętrznej. W przypadku ściany dwuwarstwowej elewacje można wykończyć płytkami klinkierowymi, przyklejając je do warstwy ocieplenia. W ścianach trójwarstwowych z cegieł wykonuje się warstwę osłonową. Tego rodzaju ściana warstwę zewnętrzną może mieć wykonaną z cegieł klinkierowych, ale powinno być to uwzględnione już na etapie projektu. Nawet najlepsze płytki z cegły niewłaściwie zamontowane mogą być przyczyną katastrofy budowlanej.

Wysokiej klasy cegły i płytki klinkierowe Feldhaus

Klinkier elewacyjny Feldhaus i płytki klinkierowe wytwarzane są z naturalnych, najwyższej klasy surowców. Do ich produkcji nie wykorzystuje się sztucznych i toksycznych składników. Taki proces produkcyjny sprawia, że jest to materiał budowlany bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego. Cegły klinkierowe Feldhaus i płytki to ogromny wybór kolorów i wzorów. Pozwalają stworzyć nieskończoną liczbę niesamowitych projektów, które przykuwają uwagę swoją naturalnością. Produkty podnoszą wartość nieruchomości i podnoszą jej atrakcyjność.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: