Bus z pieczywem zderzył się z wozem strażackim. Trzy osoby z obrażeniami

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Do poważnego wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Bardzką we Wrocławiu. Bus z pieczywem zderzył się z wozem strażackim. Uderzenie było tak silne, że wóz strażacki przewrócił się na bok. Trzy osoby zostały ranne.

Wypadek miał miejsce 23 grudnia około godziny 7.00. Jak informuje Gazeta Wrocławska, wóz strażacki jechał na sygnale, ponieważ otrzymał wezwanie do pożaru na ulicę Wyścigową, gdy z prawej strony na skrzyżowaniu z ulicą Bardzką wyjechał bus z pieczywem i doszło do zderzenia obu pojazdów.

Siła zderzenia była tak duża, że wóz strażacki, mimo swojego ciężaru, przewrócił się na bok. Bus z kolei uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. W wypadku obrażenia odnieśli dwaj strażacy i kierowca busa. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, ale ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Po godzinie wóz strażacki został ustawiony na koła, ale ruch w tym rejonie przywrócono dopiero około godziny 11.00. Teraz sprawą zajmuje się policja, sprawdzając, który z pojazdów wjechał na czerwonym świetlne. Policjanci sprawdzą też zapisy monitoringu z tego skrzyżowania.

Podziel się: