Buk: Kwarantanna w domu opieki. Z powodu koronawirusa

Buk, fot. UMiG Buk
Jak poinformował Paweł Adam, burmistrz Buku, Dom Opieki dla Kobiet Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo został objęty obowiązkową kwarantanną. Jedna z sióstr miała kontakt z osobą zakażoną.

W informacji burmistrza czytamy: „cały w/w Dom Opieki został objęty obowiązkową kwarantanną i w tej chwili obiekt jest zamknięty do 7 maja br. Powodem takiego stanu jest kontakt jednej z sióstr z osobą zarażoną, stąd od siostry pobrano wymaz na obecność koronawirusa. Siostra przebywa w całkowitej izolacji do czasu otrzymania wyniku testu. Natomiast dwóch pracowników Domu Opieki postanowiło również poddać się kwarantannie i w chwili obecnej także przebywają w obiekcie, wspierając siostry wolontariuszki w zapewnieniu prawidłowej opieki wszystkim podopiecznym”.

Jak zapewnia burmistrz, stan zdrowia wszystkich osób przebywających w Domu Opieki jest stabilny i nikt nie wykazuje objawów, które mogą występować u osób zakażonych. Wszystkie osoby są pod nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: