Budynki browaru w Czarnkowie sprzedane. Co tam powstanie?

Browar Czarnków fot. UM Czarnków

Zabytkowy kompleks budynków, dawna siedziba browaru przy ulicy Browarnej 1 w Czarnkowie, została sprzedana Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu. O sprzedaży poinformował w specjalnym komunikacie zarząd Browaru Czarnków S.A.

Jak wyjaśnił zarząd w komunikacie, powodem decyzji o sprzedaży tej nieruchomości był fakt, że produkcja nie jest w niej prowadzona od 2020 roku – browar przeniósł ją do Kamionki pod Chodzieżą – ale browar musiał ponosić koszty jej utrzymania, co było sporym obciążeniem dla spółki. Dodatkowo na nieruchomości ciążą hipoteki z tytułu umów na kwotę 13 mln zł. Dlatego, ze względu na dążenie do ograniczenia kosztów. Browar Czarnków zdecydował się sprzedać nieruchomość.

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu, nabywca kompleksu, zapłaciła za niego 3.514.000,00 zł i przejmie go z końcem sierpnia. Co zamierza z nim zrobić – nie wiadomo, ale wspólnie z zarządem browaru zamierza się starać o pozyskanie pieniędzy na rewitalizację budynków. Budynki browaru i cały kompleks są zabytkiem objętym ochroną konserwatorską. Browar działał w tym miejscu ponad 200 lat, a został wzniesiony prawdopodobnie na miejscu dawnego zamku rodziny Czarnkowskich.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: