Policja fot. Sławek Wąchała

Bójka kibiców w Obornikach podczas turnieju charytatywnego. Policja szuka świadków

Policjanci poszukują świadków, którzy przebywali na hali sportowej podczas turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki.

Podczas turnieju rozgrywanego dla Michaliny, którego organizatorami byli kibice Lecha Poznań, do hali w pewnym momencie wbiegli kibice Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Skończyło się bójką pomiędzy zwaśnionymi drużynami. Co kierowało przyjezdnymi, żeby w ten sposób pokazać się podczas turnieju charytatywnego? Nie wiadomo, ale prawdopodobnie chodziło o przejęcie od kibiców Lecha symboli i transparentów klubu z Poznania.

Zachowanie przyjezdnych z Warszawy oraz Sosnowca solidarnie skrytykowała cała piłkarska Polska. Wczoraj do sprawy odniósł się też klub Zagłębie Sosnowiec, który podkreślił, że nie chce być łączony z ludźmi, którzy zakłócili turniej charytatywny. – W sobotę kilkudziesięciu naszych kibiców oglądało wyjazdowy sparing Zagłębia z Radomiakiem w przyjaznej, sportowej atmosferze i nikt nie myślał, że w tym czasie na drugim końcu Polski, bandyci podszyją się pod naszą nazwę – czytamy w oświadczeniu Marcina Jaroszewskiego, prezesa zarządu Zagłębia S.A.

Przyjezdnych szukają też policjanci. Dotychczas udało im się zidentyfikować i zatrzymać cztery osoby. Wszystkie są ze Śląska. Dzisiaj policjanci opublikowali apel do uczestników imprezy. – Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób posiadających nagrania tego incydentu o kontakt z Komendą Powiatową w Obornikach pod numerem telefonu 61 29 75 200 lub najbliższą jednostką Policji – napisała Izabela Leśnik z policji.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze