Policja fot. Sławek Wąchała

Bójka kibiców w Obornikach. Zagłębie Sosnowiec: “Chcemy gorąco przeprosić”

Władze Zagłębia Sosnowiec opublikowały na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym potępiają zajścia do jakich doszło w Obornikach.

Przypomnijmy – podczas turnieju charytatywnego dla Michaliny organizowanego przez kibiców Lecha, na boisko wbiegli kibice Zagłębia Sosnowiec oraz Legii Warszawa. Ciężko stwierdzić co nimi kierowało. Prawdopodobnie chcieli ukraść kibicom Lecha flagi i inne symbole powiązane z barwami Lecha. “Kibice” różnych polskich klubów co jakiś czas bawią się w tego typu przejęcia.

Zachowanie fanów Zagłębia i Legii zostało solidarnie skrytykowane w całej Polsce, głównie ze względu na obecność na imprezie dzieci oraz osób nie powiązanych ze środowiskiem kibicowskim. Do zdarzenia dzisiaj postanowiło się też oficjalnie odnieść Zagłębie Sosnowiec, które poprosiło żeby nie łączyć klubu z tymi zajściami.

– W sobotę kilkudziesięciu naszych kibiców oglądało wyjazdowy sparing Zagłębia z Radomiakiem w przyjaznej, sportowej atmosferze i nikt nie myślał, że w tym czasie na drugim końcu Polski, bandyci podszyją się pod naszą nazwę. Niemniej jednak, po ustaleniu przez organy ścigania sprawców bandyckiego zdarzenia, nałożymy zakazy klubowe na uczestników tych zajść – czytamy w oświadczeniu Marcina Jaroszewskiego, prezesa zarządu Zagłębia S.A.

Zagłębie mimo to przeprosiło za wydarzenia z Obornik. – Bez względu na okoliczności i winę, chcemy jednak gorąco przeprosić organizatorów, dzieci i wszystkich dla których ten turniej i dzień miały być świętem. Zapewniamy Was, że Zagłębie Sosnowiec nie miało z tym nic wspólnego – podkreśla Jaroszewski i dodaje, że klub z Sosnowca skontaktuje się z organizatorami imprezy w Obornikach w celu “honorowego załatwienia sprawy”.

Policja w dalszym ciągu pracuje nad ustaleniem tożsamości uczestników bójki. Dotychczas miały zostać zatrzymane cztery osoby w tej sprawie.

Oborniki: Pseudokibice Zagłębia Sosnowiec zaatakowali kibiców Lecha

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze